444 4 915
444 4 915

Girişimcilerin Okuması Gereken Kitaplarİş hayatına atılacak olan girişimciler için tecrübe paylaşımı oldukça önemlidir. Bu alanda hazırlanmış olan kitapların okunması ise en ideal yöntemler arasındadır. Bu nedenle hangi alanda olursa olsun girişimcilerin okuması gereken kitaplar vardır.

Bu kitaplar sayesinde girişimcilerin nasıl adım atacağı, nereden başlayacağı ve hangi stratejiler ile hareket edileceği öğrenilir. Oldukça değerli olan bu kitapların muhakkak dikkatle okunması ve üzerine detaylı bir şekilde düşünülmesi gerekir.

Sektörde girişimcilik ile ilgili olan pek çok kitap olsa da, en kapsamlı ve etkili olanları girişimciler için paylaşmak isteriz.

Yalın Yeni Girişim – Eric Ries: Girişimcilerin Favori Kitabı

Eric Ries tarafından yazılmış olan Yalın Yeni Girişim kitabı, girişimciler tarafından büyük rağbet görmektedir. Kitapta girişimcilerin büyük bir belirsizlik içerisinde nasıl başarıya ulaşabileceği anlatılmaktadır. Bu noktada girişimcilere oldukça hassas yaklaşan Eric Ries, etkili stratejiler için birçok tavsiyede bulunmuştur.

Ayrıca belirtilen birçok hususun, pratik olmasının yanı sıra, başarılı çözümler getirdiği de garanti edilmektedir. Girişimcilerin okuması gereken kitaplar arasındaki en popüler yayın olan Yalın Yeni Girişim, girişimcilerin bu konudaki düşünme şeklini değiştiren niteliktedir. Böylece girişimcilerin başarılı sonuçlar ortaya koyması ve sektörün en güçlü markaları arasında yer alması amaçlanmaktadır.

Başarılı Olmak Bir Tercihtir – Rick Pitino: Girişimcilere Başarı Vaat Eden Kitap

Rick Pitino’nun yazdığı bu harika kitap, kariyer hayatında başarının elde edilmesinin mümkün olduğunu ama bunun için çaba gösterildiği zaman değerli olduğu anlatılmaktadır. Başarının elbette ki rastlantı ile ortaya çıktığı zamanlar vardır. Ancak Rick Pitino “Başarılı Olmak Bir Tercihtir” kitabı ile bu rastlantısal başarının yerine tercih edilerek, çaba gösterilerek ve amaçlanarak elde edilmesinden bahseder. Başarı ancak hak edildiği zaman gerçekten başarı olur. Bu nedenle Rick Pitino okurlarına başarıyı hak etmeleri gerektiğini anlatır.

Mor İnek Farklılaşarak İşinizi Dönüştürün – Seth Godin: Öncüler Arasında Olmayı Hedefleyenler İçin En İdeal Kitap

“Mor İnek Farklılaşarak İşinizi Dönüştürün” kitabı ile Seth Godin okurlarına bir sektörde nasıl öncüler arasında yer edinileceği ve onlarla nasıl rekabet alanında başarılı sonuçlar elde edileceğini anlatır. Ayrıca pazarın en iyilerinden biri olmak adına neler yapılması gerektiği ile ilgili etkili tavsiyeler veren Seth Godin, başarılı olmayı vaat eden tekniklerle okurlarının karşısına çıkmıştır. Bu nedenle girişimcilerin okuması gereken kitaplar listesinin başında yer alır ve hemen hemen başarılı bütün girişimcilerin başucu kitapları arasında yer alır.


Girişimcilerin Okuması Gereken Kitaplar Dışındaki Diğer Yazılarımız

SEM İle SEO Arasındaki En Büyük Farklar

SEM yani arama motoru pazarlaması ve SEO arama motoru optimizasyonu ilk bakışta aynı olarak görünse de birbirlerinden farklı içeriklere sahip alanlardır. Bu iki alan arasında birçok farklılıklar bulunmakta ve işletmelerin ihtiyaçlarına göre iki...


Etiketler :

Sem’in Avantajları Nelerdir?

İnternet reklamcılığı alanında firmaların isimlerini duyurabilmeleri için tercih ettiği seo ve sem hizmetleri oldukça etkin sonuçlar sağlayan ve firmaların gerek ciro seviyelerini ve gerekse tanınmışlık düzeylerini yükselten tanıtım araçlarıdır. Bu yazımızda sizlere kısa...


Etiketler :

Yükselmeye hazır mısınız?