+90 216 599 0495
+90 216 599 0495

Google İçerik Reklamı

Arama motoru sonuçlarının olduğu sayfada firmaların içeriklerini yayınlamasına imkân veren Google içerik reklamı, markaların hizmetleri ve ürünleri hakkında bilgi verici tanıtım faaliyetlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlar. İnternet kullanıcıları merak ettikleri her türlü konuyla ilgili bilgi arayışını arama motoru üzerinden gerçekleştirdikleri için, bu tür reklam faaliyetleri firmalarım erişilebilirliği açısından büyük önem taşır ve her geçen gün kullanıcı sayısında artış görünür. 

Facebook’un Ardından Google da İçerik Reklam Devrine Geçiş Yaptı

İlk olarak dünya genelinde en çok tercih edilen sosyal medya platformu Facebook tarafından uygulamaya konan içerik reklamı, Facebook’un haber akışı sayfasında yayınlanmaya başlamıştır. Ardından da Google benzer bir uygulama ve karşımıza çıkmıştır. 

Google içerik reklamı uygulaması sayesinde firmalar çok daha tanınır ve ulaşılır hale gelir. Bu reklam uygulaması için web tabanlı bir arayüz geliştiren Google, arama motoru sonuç sayfasında metinlerin ve görsellerin yüklenebileceği özel bir sayfa düzenlemiştir. Bu sayfadaki yükleme işleminde reklam içeriğinin uzunluğu ise sınırlıdır. En fazla 14 bin karakter yüklemesine izin veren sistem, aynı zamanda içeriklerde en fazla 10 görsel ve video linki yer alabilir. 

Google İçerik Reklamı İle Markalar Bir Adım Ötede

Markaların tanınmasına ve erişebilir olmasına katkıda bulunan Google içerik reklamı, arama motoru sonuçlarında yayınlanır ve internet kullanıcılarının görebileceği alanda konumlandırılır. Bu sayede çok daha fazla kişi tarafından fark edilen içerikler, hedef kitlenin dönüşümünü sağlar. Arama motoru sonucu sayfasında yer alan reklam içerikleri isteğe bağlı olarak Facebook, Twitter ve e-posta ile rahatlıkla paylaşılabilir. Ayrıca yayın içerikleri arama sonucu sayfasında slayt olarak da görüntülenebilir. Günümüz yoğun rekabet ortamında markaların bir adım ötede olmasına yardımcı olan reklam içerikleri, kullanıcılarla etkin bir etkileşim için en ideal yöntemlerden biridir.

Yükselmeye hazır mısınız?