444 4 915
Kullanıcı Deneyimi Yazımı » Webtures
444 4 915

Kullanıcı Deneyimi YazımıKullanıcı Deneyimi Yazımı

Ux Writing yani kullanıcı deneyimi yazımı kullanıcıların tüm dijital etkileşim alanları için içerik üretmek anlamına geliyor.  Bu içerikler kullanıcılara ipucu veren kısa metinlerdir. UX içerikleri diğer içeriklerden oldukça farklıdır. Bu nedenle UX Yazarlarının da farklı yeteneklere sahip olması gerekiyor.

Kullanıcı Deneyimi Yazımının Farkı

Makale yazımı, ya da site içi içerik yazımından farklı olarak kullanıcı deneyimi yazımı mikro-metinler yazmayı gerektiriyor. Kısa ve etkili cümlelerle marka ya da ürünün kullanıcıya sunduğu özelliklerin anlatılması gerekiyor. Microcopy metinler olarak adlandırılan kullanıcı deneyimi metinleri karakter sınırlanmasından dolayı farklı bakış açısıyla yazılması gereken metinlerdir. Kullanıcı deneyiminin temas ettiği noktaya özgü metinler olarak tasarlanır.


Kullanıcı Deneyimi Yazımı Dışındaki Diğer Yazılarımız

Her Yerde Göremeyeceğiniz 5 SEO Taktiği

1)Kullanılmayan Anahtar Kelimeleri Reddit’te Arayın! Reddit arama kısmına gidin ve çalışma yapacağınız alandaki niş anahtar kelimeleri arayın. (Örneğin; Eğer premium kahve satıyorsanız, organik kahve ve benzeri şeklinde aratabilirsiniz.) İnsanların sormaya meyilli olduğu soruları ve...


Etiketler :

Yükselmeye hazır mısınız?