444 4 915
444 4 915

Müşteriler İlişkileriMüşteriler İlişkileri

Müşteri ilişkileri e-ticarette hayati önem taşıyor. E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan tüketiciler için müşteri ilişkileri satın alma davranışını doğrudan etkiliyor. Bu gün dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazonun bu başarısında müşteri ilişkilerindeki özenli tutumun etkisi büyüktür. Bir e-ticaret sitesini güvenilir ve kaliteli yapan şey müşterilerin tüm dijital süreçlerinde onlara destek olmaktır.

Müşteri İlişkilerinin Satışlara Etkisi

Müşteri ilişkilerinin satışlara etkisi dijital pazarlama stratejileri kadar fazladır. Bir internet alışverişinin her aşamasında müşteri satıcıyla güven ilişkisi kurmak ister. Siparişte, teslimatta, ürünle ilgili sorunlar olduğunda müşterilerin anında sorunlarını çözecek müşteri temsilcilerine ulaşabilmeleri gerekir. Müşteriler sorunlarıyla ilgilenmeyen alışveriş sitelerinden bir daha alışveriş yapmaz ve site hakkında da olumsuz yorumlar paylaşabilirler.


Müşteriler İlişkileri Dışındaki Diğer Yazılarımız

Sanal Alışveriş

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi insan hayatını da etkilemiştir. E-ticaret anlamına gelen internet üzerinden alışveriş günümüzde oldukça kullanılan bir alışveriş yöntemidir. Bu sayede bireyler uzun zamanlı mağaza gezilerinden kurtulurlar ve tek tuşla ürünün...Yükselmeye hazır mısınız?