444 4 915
444 4 915

Sem analizDijital pazarlama stratejilerine yön everen iki kavram seo ve sem kavramlarıdır. Seo arama motorlarındaki sıralamalarda sitenizin öne çıkmasını sağlayan çalışmalardır. Sem ise web sitenizin trafiğini arttırmak için arama motorlarında ücretli reklam alımını sağlayan çalışmalardır.

Hedef kitlenize mesaj verecek özel reklamlar arama motorlarındaki ücretli reklam alanında yer almanızı sağlar. Sem analizi çalışmaları sitenizin hızlı bir şekilde istediğiniz trafiğe kavuşmasına olanak tanır. Ücretli reklamlar arama motorlarına hızlı ve kolay şekilde görünür olma şansı yaratır.

Sem arama motoru pazarlamacılığı anlamına gelir. Yani birileri tarayıcıda ürün ya da hizmet aradığında ilk olarak size ulaşsın istiyorsanız bu pazarlama yöntemini kullanmalısınız. Kısa sürede marka bilinirliği yaratmak için en etkili yol Sem çalışmaları yapmaktır.

Sem Analizi Nasıl Yapılır

Bir web sitesinin internette nasıl daha görünür olacağını ve nasıl öne çıkacağını belirlemek için analiz yöntemleri kullanılır. Ürün ve hizmetlerin hangi kitleye, nasıl bir yolla ulaşması gerektiği analiz edilerek ücretli reklam kriterleri belirlenir. Marka bilinirliğini arttıracak reklam çalışmaları yapılan analizler sonucunda belirlenir.

Analiz yapılırken potansiyel müşterilerin siteye yönelmesini sağlayan mevcut yönlendirmeler değerlendirilir. Ziyaretçi sayısını arttıran reklam türleri keşfedilir. Siteyi ziyaret edenlerin talepleri doğrultusunda yeni reklam çalışmaları yapılır.

Müşteri kitlesinin beklentileri verilerle ortaya konur. Dijital dünyada ilgi gören reklamların neler olduğuna bakılır. Bu doğrultuda markaya uygun, müşteriye en kolay şekilde ulaşacak ücretli reklamlar arama motorlarında yerini alır.

Sem Firmaya Neler Sağlar?

  1. Arama motorlarında ilk sıralarda yer alan firmalar arasına girmenizi sağlar.
  2. Kolay ve etkili reklam yapmanıza olanak tanır.
  3. Müşteri hedefinize en hızlı şekilde ulaşma imkânı yaratır.
  4. Web sitesini ziyaret eden müşterilerin ürün ve hizmetlere anında ulaşması sağlanır.
  5. Sunulan ürün ve hizmetlerin satışı çok daha kolay şekilde yapılır.
  6. Firma kazançlarında artış olur.
  7. Az maliyetle etkili pazarlama stratejisi uygulanmış olur.
  8. İnternet araçlarını firmanız için en doğru şekilde kullanmış olursunuz.
  9. Firma gücü ve marka bilinirliği artar.
  10. Dijital dünyada öne çıkan firmalar arasında olmanızı sağlar.

Sem analizi yapılarak firmanın ihtiyacı olan ücretli reklam çalışmaları belirlenir. Arama motorlarında sunduğunuz ürün ve hizmet ile ilgili arama yapıldığında ilk çıkan firmalardan biri olursunuz. Arama motorunun ayrıcalıklı firmaları arasında yer alırsınız. Seo ve sem çalışmaları birlikte yapıldığında çok daha fazla etkili olur. Firmanız için bu çalışmaları birlikte yürütmenizi tavsiye diyoruz.


Sem analiz Dışındaki Diğer Yazılarımız

SEM Ve SEO’yu Ayıran 3 Önemli Faktör

SEM ve SEO, ikisi de İngilizce kökenli olan ve internet sitelerinin hedef ziyaretçilerine ulaşması için gerçekleşen bir operasyondur. İkisi de aynı amaca hizmet etse de uygulanış ve geri dönüş bakımından oldukça farklıdırlar.


Etiketler :

Webtures Dünyaya Açılıyor

Webtures, Türkiye’nin SEO alanında lider ajansı olarak uzun yıllardır markalarına başarıyla hizmet vermekte. Arama motoru optimizasyonu konusunda çalıştığı markaları zirveye çıkarırken, aynı hızda büyümesini sürdüren Webtures artık global arenada boy gösterecek! SEO sektörüne...Yükselmeye hazır mısınız?