444 4 915
444 4 915

SEM ÇalışmalarıSEM Çalışmaları

Arama motoru pazarlamacılığı olarak bilinen SEM, en yaygın kullanılan satış arttırma yöntemlerinden biridir. Doğru stratejiler uygulandığı takdirde SEM çalışmaları, bir markanın güçlü hale gelebilmesi için en etkili yollardan biridir.

Arama motoru sonuçlarında yer alan reklam ve promosyon linkleri SEM yöntemleri arasında yer alır. Böylece çok kısa sürede geniş bir kitleye erişim sağlanır.

SEM İle SEO Arasındaki Fark

SEO ve SEM çalışmaları bir arada kullanılsa da birbirlerinden farklıdır. SEO ile arama sonuçlarının iyileştirilmesi, SEM ile arama sonuçlarında reklam yapılması amaçlanır. Her ikisi de satışların artmasını sağlar. Ayrıca SEM kısa sürede başarılı sonuçlar ortaya çıkarırken, SEO uzun sürede sonuç verir.


SEM Çalışmaları Dışındaki Diğer Yazılarımız

SEO’da İtibar Yönetimi : 6 Gelişmiş Taktik

#1: Doğru Sosyal Profili Doğru Yollarla Oluşturmak Pek çok itibar yönetim alanında yapılan büyük hata sosyal profilleri düzinelerce ya da yüzlerce siteye kaydettirmek ve en yüksek sıralamaya ulaşacağını umarak pek çok bağlantı vermektir....Dijital Pazarlama Kampanyalarında Yardımcınız Olacak 5 Araç

Dijital pazarlama kampanyaları yönetirken herkesin kullandığı Google ürünleri bir noktadan sonra size rekabetçi avantaj sağlamayabilir. Önemli olan tüm işlerinizi tek bir alanda gerçekleştirip, etkin ve verimli stratejiler oluşturmak. Bunun için ise Google, alternatif...Yükselmeye hazır mısınız?