444 4 915
444 4 915

Snapchat Nasıl KullanılırSon zamanların en popüler uygulamaları arasında yer alan Snapchat, her ne kadar ilk çıktığı günlerdeki kadar kalabalık bir kitle tarafından kullanılmasa da popülerliğini koruyor. Uygulamanın kitlesini korumasını sağlayan yegâne faktör ise elbette sunduğu özelliklerde gizli denilebilir.

Sürekli olarak yeni görüntü filtrelerinin dahil olduğu platform ile eğlenceli fotoğraf ve videolar çekmek mümkün. Peki, Snapchat nasıl kullanılır?

Snapchat İçin Akıllı Telefon Şartı

Masaüstü üzerinden kullanılamayan bu uygulama, mobil uygulama özelliği taşıyor. Yani servisi kullanmak için akıllı telefona ihtiyacınız var. Bu noktada önem teşkil eden bir diğer husus ise elbette telefon numarası kullanımıdır.

Uygulamayı ilk defa açtığınız takdirde kayıt olmanız gerekiyor. Bunun içinse kullandığınız işletim sistemine göre uygulamayı Google Play Store veya App Store üzerinden indirebilirsiniz. Kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra uygulamayı açmanız ve telefon numaranızı girmeniz gerekiyor.

Tıpkı WhatsApp gibi telefon numarası bilgisi ile çalışan Snapchat, böylelikle kullanıcıların gerçek olduğuna da emin oluyor. Sahte veya ek hesap açma gibi bir durum yaşanmasını önleyen sistem, telefon numarası ile kayıt olma imkânı yaratıyor. Tabi numaranın yanı sıra kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerin belirlenmesi de önemlidir.

Kullanıcı adınız, diğer kullanıcılar tarafından görüntüleniyor. Ayrıca bir başka kişinin size eklemesini istediğiniz takdirde kullanıcı adınızı paylaşıyorsunuz. Bundan dolayı kullanıcı adı seçerken titiz davranmanız yararınıza görülüyor.

Snapchat ile Firma Etkileşimi

Kullanıcı sayısındaki artış sonrasında firmaların ilgisini çeken bu uygulama, şu anda büyük bir reklam döngüsüne sahip. Yayıncılar ile kullanıcıları etkili bir şekilde buluşturan platform, akıllı telefonlar üzerinden reklam izlenmesine olanak tanıyor. Üstelik çeşitli isimlerin ünlü olmasını da sağlayan uygulama, ürün tanıtımı ve incelemesi gibi olgular adına da zengin bir platform olarak görülüyor.

Büyük – küçük pek çok markanın tercih etmeye başladığı uygulama, haliyle dev bir reklam bütçesinin oluşmasını da sağlamış durumda. Çeşitli ünlü isimlerin dahi doğrudan kendi hesapları aracılığıyla reklam yaptıklarına şahit olmak mümkündür.

Snapchat, aslında mükemmel bir girişim örneği olarak da sayılıyor. Pek çok sosyal medya uygulamasının popüler olduğu günümüzde yeni bir oluşumun ortaya çıkabilmesi, rekabetin sürdüğünü gözler önüne seriyor. Ayrıca basit fakat özgün bir fikrin ne denli başarılı olabileceği de ortaya konuyor. Ufak bir uygulama, küresel çapta başarılar elde ederek geliştiricisine dev bir gelirin kapısını açmış oldu. Bu durum, pek çok kişiye ilham kaynağı oluyor.


Markalar Snapchat’i Pazarlamaya Yönelik Nasıl Kullanabilir?

Henüz yeni çıktığında (2011) SnapChat, kullanıcıların birbirlerine zamanla kendi kendini silen içerikler gönderebildiği bir özel mesajlaşma uygulaması olmanın biraz daha ilerisindeydi. Uygulama ile birlikte fotoğraf ve videolar kişiye ya da bir grup kullanıcıya...Snapchat Nasıl Kullanılır Dışındaki Diğer Yazılarımız

Anahtar Kelime Belirleme Araçları

Anahtar kelimeler arama motorlarında yer almak için oldukça önemli olan SEO hizmetinin temelini oluşturan bir unsurdur. SEO’nun yapı taşı olarak adlandırabileceğimiz anahtar kelimeler, doğru bir şekilde kullanıldığında çok büyük avantaj sağlarlar. SEM hizmetlerinden Index...


Etiketler :

Yükselmeye hazır mısınız?