444 4 915
Sosyal Kanıt » Webtures
444 4 915

sosyal kanıtSosyal Kanıt

Dijital pazarlamada internet kullanıcılarının davranışlarını ölçmek için çeşitli yöntemler kullanılıyor. Isı haritası gibi analiz araçları kullanıcıların sitelerde nereleri tıkladıklarını gösteriyor. Bu tür analizlerin sonuçları sosyal kanıt olarak kullanılıyor. E-ticarette kullanıcı davranışlarının analiz edilmesi ve kanıtların değerlendirilmesi oldukça önemli. Bu analizler sayesinde kullanıcıların beklentilerine göre dijital pazarlama stratejileri geliştirmek mümkün oluyor.

Sosyal Kanıt Nasıl Kullanılır?

Site analiz araçlarıyla analiz edilen kullanıcı davranışlarının sonuçları e-ticaret sitesinin eksiklerini gösterebiliyor. Sitede kullanıcıların neden kalmadığını ya da neden ziyaretin satışa dönüşmediğini anlamaya yardımcı oluyor. Dijital davranışların genel olarak sunduğu sosyal kanıtlar e-ticaretin internet ortamında nasıl yapılması gerektiğine ışık tutuyor. Analiz raporları kullanıcıların satın alma davranışlarını olumlu etkileyecek şekilde kullanılıyor.


sosyal kanıt Dışındaki Diğer Yazılarımız

E-Ticarette 7 Büyük Avantaj

Bu yazımızda sizlere, e-ticaretin en büyük avantajlarından bahsedeceğiz. Keyifli okumalar. 1.Alışverişin en kolay ve hızlı şeklidir. Müşterinin daha çabuk ürün inceleme yapmasına ve daha seri işlem yapmasına yardımcı olur. İşlemlerin takibinin daha kolay...Yükselmeye hazır mısınız?