444 4 915
444 4 915

Tasarım PazarlamasıTasarım Pazarlaması

Dijital mecralarda bir ürün pazarlanırken ürünün sunulma şekli büyük fark yaratır. Ürünün sunulma biçimi tasarım pazarlaması kapsamına girer. Ürünün görsel sunumunun nasıl tasarlandığı hedef kitleyi nasıl etkileyeceğini belirler. Görsel, metin ve diğer dijital araçların tasarımı ürünün sunumunun nasıl gerekleşeceğini ortaya koyar.

Tasarım Pazarlaması Trendleri

Tematik ve görsel sunumlarda tüm dünyada trend olan pazarlama trendleri var. Holografi, Antik Geometri, Kaktüs, Pastel renkli tasarımlar, doğal görünümler, uzay teması, fantezi teması trend olan tasarım pazarlama seçenekleri arasında yer alıyor. Tasarım trendlerini gelişen teknoloji ve sosyal medya kullanıcıların görsel beklentileri belirliyor. Tabi, markanın ya da ürünün vermek istediği mesaj da tasarımı belirlerken önemli.

Birçok yaratıcı profesyonelin tanıyacağı Shutterstock, pazarlamacılar tarafından bu yılın bilinmesi gereken tasarım eğilimlerini aydınlatan 2018 Yaratıcı Trendler Raporu’nu paylaştı. Rapor, Shutterstock’un koleksiyonundaki 170 milyondan fazla görsel içerik üzerine sentez ve analiz kullanılmasıyla oluşturdu....


Dijital Pazarlama     Etiketler : pazarlama trendleri, Tasarım Pazarlaması, tasarım trendleri

Yükselmeye hazır mısınız?