444 4 915
Tazedirekt Neden Kapandı » Webtures
444 4 915

Tazedirekt Neden KapandıSon dönemlerin en dikkat çeken haberlerinden biri olan Tazedirekt’in kapanması, internet sektöründe büyük bir yankı uyandırmıştır. İnternet kullanıcıları arasında Tazedirekt neden kapandı, sorusu sürekli gündeme gelmektedir.

Bu konuda Tazedirekt’in kurucusu olan Hasan Aslanoba, Tazedirekt’i çok kısa bir süre içerisinde büyütmüştür ve Tazedirekt büyük bir rağbet görmeye başlamıştır. Tam da başarılarından ve gelecekteki hedeflerinden konuşulduğu bir anda, beklenmedik bir şekilde kapanma kararının alınması herkes için büyük bir sürpriz olmuştur.

Yapılan açıklamaya göre piyasa koşulları ve dengeler kapatılma nedeni olarak gösterilmişti. Oysaki yükselişte olan Tazedirekt için dengelerin nasıl bir anda bu şekilde değişmiş olduğu bir türlü anlaşılamamıştı.

Ardından Hasan Aslanoba tarafından yapılan açıklama ile tüm soru işaretleri ortadan kalkmıştır. Yapılan açıklamaya göre; Tazedirekt’in kuruluşu esnasında yaklaşık 5 yıl boyunda herhangi bir kar beklentisi içerisine girilmeyecekti. Bununla birlikte ortaya rahatsız edici bir zararın çıkmış olması başarısızlığın kabul edilmesine ve kapatma kararının alınmasına neden olmuştur.

Gerekli Önlemler İle Tazedirekt Devam Edemez Miydi?

Tazedirekt neden kapandı, sorusuna cevap aranırken, herkesin aklında oluşan diğer bir soru ise böyle beğeni kazanan bir sistemin gerekli önlemler ile devamı sağlanamaz mıydı, olmuştur.

Sonuçta büyük rağbet görmesi ve gün be gün daha da popüler olması Tazedirekt’in kapanışının kabul edilememesine neden olmuştur. Oysaki, yapılan açıklamalara göre bu sistemde sermaye ve emek oldukça önemliydi ve bu konuda sistem hızla pivot etme yeterliliğine sahip değildi.

Zamanla fark edilen açıklar ve zaaflar nedeniyle bu kadar tercih edilmesine rağmen kazanç yerine her geçen gün zarar söz konusu olmuştur. Bunun en büyük nedeni ise fazla sermayeye ihtiyaç duyulması ve tasarruf sağlanamaması olmuştur.

Kısacası Tazedirekt yükleri ağır olan ve çok fazla iş gücüne ihtiyaç duyulan bir sistemdi. Bu nedenle hızla büyümesine rağmen verimlilik söz konusu değildi. Bu etkiler yanında sitenin kapanması nedenleri arasında SEO’nun etkilerini de saymak gerekir. Çünkü SEO bir siteyi ayakta tutan en temel direklerden biri halindedir. Eksikliği orta ve uzun vadede siteler üzerinde olumsuz etkilere neden olur.

Tazedirekt Neden Başarısız Oldu?

Tazedirekt neden kapandı, neden başarısız oldu, gibi sorular sıklıkla karşımıza çıksa da aslında cevap oldukça basittir. Tazedirekt kar değil aksine zarar getiriyordu. Normal şartlarda planlanan strateji içerisinde üstün kalitenin sunularak, müşterilerin memnuniyeti odaklı hareket edilmiştir. Böylece ağızdan ağıza reklam yolu ile işin başarılı sonuçlar elde etmesi ve büyümesi amaçlanmıştır.

Ancak buna rağmen 2016 yılı Aralık ayındaki planlanan zarar hesabı ile gerçekleşen zarar arasındaki fark çok büyük olduğu için Hasan Aslanoba kapatma kararını almıştır.


Tazedirekt Neden Kapandı Dışındaki Diğer Yazılarımız

Yükselmeye hazır mısınız?