444 4 915
444 4 915

UX ve SEOUX ve SEO

Başarılı sonuçlar yaratacak SEO çalışmalarının UX analizlerinden faydalanması gereklidir. Kullanıcı deneyi yani UX ve SEO arasında çok sıkı bir bağ vardır. Arama motorlarında kullanıcıların karşısına çıkan ilk firma olmak yetmez. Siteniz tıklandığında kullanıcının sitede kalması ve bu sürecin satışa dönüşmesi için sitenin her açıdan SEO uyumlu olması gerekir.

SEO UX’i Nasıl Etkiler?

Kullanıcı deneyimini kaliteli hale getiren şey SEO çalışmalarıdır. Sitenin kullanıcı tarafından nasıl algılandığını gösteren UX analizlerinden yola çıkılarak SEO stratejileri geliştirilir. Sitenin kullanıcı için mükemmel şekilde algılanması ve kullanılması için SEO metriklerine göre değişiklikler yapılmalıdır. SEO çalışması doğru yapılmış bir e-ticaret sitesi kullanıcı deneyimi ve satışlarda başarılı olacaktır.


UX ve SEO Dışındaki Diğer Yazılarımız

Performans Pazarlama Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

Muhtemelen performans pazarlama hakkında çok şey duydunuz. Peki, diğer pazarlama yöntemlerinden ayıran şeyler nelerdir? 1. Aşağı-huni APG’lerin optimizasyonuna dayanır Görüntülü reklamcılık veya farkındalık pazarlaması gibi diğer pazarlama türlerinde anahtar performans göstergeniz (APG) gösterim...Yükselmeye hazır mısınız?