Webtures En Değerli Haber Sitelerini Açıkladı!

Webtures

Webtures En Değerli Haber Sitelerini Açıkladı!

Webtures’in SEO Web Ölçümleme Sistemi’ne göre hazırlanan raporda, haber sitelerinin piyasa değerleri belirlendi! Milliyet ve Hürriyet en değerli haber siteleri olarak öne çıkarken Sabah 3. sırada ve Haberler.com da 4. sırada yer alıyor.

Bu veriler ışığında Mynet’in haber sitesine dönüşünü doğru bir strateji olarak değerlendirebiliriz. Domain gücünü kullanarak rekabetçi sektörün içinde 5. sırada yerini almış durumda.

para-kazanın

 

 

Site Adı

 

SEO Değeri

 

Milliyet.com.tr

 

21.645.057

 

Hurriyet.com.tr

 

17.932.243

 

Sabah.com.tr

 

8.654.987

 

Haberler.com

 

7.247.019

 

Mynet.com

 

5.122.458

 

Haber7.com

 

1.766.660

 

Haberturk.com

 

1.541.226

 

Internethaber.com

 

853.249

 

Yenisafak.com

 

780.444

 

Ensonhaber.com

 

702.548

 

Sozcu.com.tr

 

499.057

 

Gazetevatan.com

 

469.829

 

Yapılan hesaplamalara göre; sıfırdan oluşturulacak bir haber sitesinin SEO gücü olarak Milliyet ile aynı seviyeye gelmesi için yaklaşık 22 milyon TL tutarında bir SEO yatırımı gerekecektir.

Webtures’in özel olarak geliştirdiği SEO Web Ölçümleme Sistemi ile; organik trafik kaynağı, anahtar kelime sayısı, rekabet düzeyi ve tıklama başı reklam maliyeti gibi birçok kriter üzerinden yapılan hesaplama ile web sitelerinin SEO kapasitesinin maliyeti hesaplanmaktadır.

 

*Bu araştırmada haber sitelerinin; marka, yazılım altyapısı, sosyal medya ve diğer faaliyetlerine ilişkin değerleri göz önünde bulundurulmamıştır.

Yorumları Oku (12)

 1. Ntv nin siralamaya bile girememesi nirmal degil gibime geldi

 2. Enteresan. Sektörün öncülerinden internethaber ve haber7’nin bu kadar geride kalmasına şaşırdım, birde haberler.com kadar çöp bir site görmedim. Öte yandan okuyucusuyla etkileşim açısından ensonhaber oldukça yüksek seviyeye sahip, video ortamında da en kritik noktalarda haberlere imza atmış durumda buna rağmen listede bu kadar geri olması garip.

  Açıkçası bu liste sadece alexa değerlerine göremi belirlenmiş onu merak ettim. Çünkü milliyet sitesi sadece ziyaretçi çekebilmek adına birçok konuda haber değeri olmayan troll haber yaptığım tüm seo çevrelerinde sıkça konuşuluyor. Bu şekilde haliyle yüksek sıralara çıkmıştır alexa da ama okunan haberlerin paylaşılması, okunma sayısı, okunma bazında yazılan yorum sayısı vs. bunlarda gözönüne alınırsa ilk 3 sıra mynet, ensonhaber, haber7 şeklinde şekilleneceğini düşünüyorum.

 3. tebrikler.

 4. Milliyet ve Hürriyet’in hemen çıkma oranlarını merak ediyorum. Derbi günü Fenerbahçe-Galatasaray maçı canlı izle diye çöp haber ve google görsellerden toplama galeriler yapan, okunacak doğru düzgün haber bulamazken nasıl en değerli site oluyor anlamıyorum. Aynı zamanda haberden çok reklam görüyoruz bunlarda.

 5. SEO gücü olarak Milliyet ile aynı seviyeye gelmesi için yaklaşık 22 milyon TL tutarında bir SEO yatırımı gerekecektir.” Bu bana tuhaf geldi.Şöyle ki;yılların birikimi olan böyle bir site ne kadar para harcanırsa harcansın kısa sürede istenilen noktaya gelmesi mümkün olmaz bence.Burada bir tuhaflık var.

 6. güncel konularda en genel 10 kelimeyi google da arattığınızda milliyetin seo gücünü görebiliyoruz tık haberciliğini ilk başlatan ve haber değeri olmayan en çok aranan kelimelerde/konularda hazırlattığı içeriklerle türkiyenin en büyük sitelerinden backlink alarak [ekonomik güç] bu seviyeye ulaştılar.

 7. Alexa değerine bakıp bir karma yapılmış gibi geldi.

 8. Milliyete seo konusunda öneriler veren biri olarak onur duydum

 9. Milliyetin alexa sırası 11 kaç para dökülmüştür allah bilir

 10. Milliyet iyide NTV yada CNN Neden girememiş onu anlayamadım ???

 11. 2 tane ajansı bile olmayan sitenin sıralamaya girmiş olması takdir edilecek bir durum bence

 12. 2017 için de bir çalışmanız var mı? Bu sene SE0 pazarında yaşanacak büyüme rakamları ve öngörülerini merak ediyorum.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.