ux

Müşteri deneyimi; sitenize gelen ziyaretçilerin tüm süreçlerine yön vererek hem siteyi hem ziyaretçileri amaçlarına en kısa şekilde ulaştırmayı hedefler.

Müşteri deneyimini geliştirmek:

Ziyaretçilerin site içindeki hareketlerini izleyip raporlayarak, onları daha iyi anlamak ve bu sayede karşılaştıkları eksiklikleri giderip ziyaretçilerin hedeflerine kolayca ulaşmalarını amaçlıyoruz.

Dönüşümleri maximize etmek:

Ziyaretçilerin davranışlarını inceliyor, sitenin amaçladığı ürün satışı, üyelik gibi süreçleri optimize edip doğrudan sonuca ulaşmalarını sağlıyoruz.

UX Dahilinde Verdiğimiz Hizmetler

1-  Heatmap (Isı Haritası) Analizi

Ziyaretçilerin sitede en çok gezindiği, baktığı ve tıkladığı bölümleri analiz edip; vakit kaybettikleri, problem yaşadıkları noktaları düzenliyor ve siteyi binlerce ziyaretçi gözünden görüyoruz. Bu sayede sitedeki dönüşüm butonlarını, yararlı linkleri ve reklamları en doğru yere konumlandırabiliyoruz.

1

2- Görsel İyileştirme Çalışması

Web sitenizdeki resim, renk ve içerik uyumunu düzenleyip görsel açıdan bütünlük sağlamakla beraber sitenizdeki görselleri işlevleri doğrultusunda en uygun yerlere yerleştirerek görünme ve tıklanma oranını arttırıyoruz.

3- Sosyal Medya Dönüşümü

Sosyal medya hesaplarınızdaki paylaşımlar düzenlenerek, paylaşılan kampanyalar/indirimler ile sitenize yönelen sosyal medya takipçilerinizi düzenli/sadık müşteriler haline getirebilecek çalışmalar yapıyoruz.

4- Son Adım İyileştirmesi

Ziyaretçilerin siteden en çok ayrıldıkları sayfalar tespit edip, bu çıkışların sebeplerini buluyor ve önlem alıyoruz. “Siparişi tamamla” gibi kritik adımlarda kaybettiğimiz müşterilerin ziyaretler kayıtlarını izleyip, onları caydıran etkenleri ortadan kaldırıyoruz.

2

5- Form Testi

Ziyaretçilerin yeni üyelik alırken, hesaplarına giriş yaparken ve sitedeki iletişim formlarını kullanırken karşılaştırdıkları zorlukları ısı haritası ile gözlemleyerek minimuma indiriyor ve bu sayede yeni üye ve kullanıcı sayılarını arttırıyoruz.

3

6- Bildirim Değerlendirmesi

Sitenizde ziyaretçilere gösterilen bildirimlere verilen tepkileri ve tepki sürelerini inceleyerek, bildirimlerin göz ardı edilmelerini engelleyip doğru zaman ve yerde gösterilmelerini sağlıyoruz.

4