micro-bloglar

Micro blog çalışmaları, sitenizi desteklemek amacıyla oluşturulan ve düzenli içerikler girilerek belli bir otoriter güç elde eldebilmek için yapılacak olan çalışmalardır.

Micro Blog Ne İşe Yarar?

SEO çalışmalarında referans bağlantı alınan sitelerin türleri oldukça önemlidir. Aynı sektörde bulunan rakip siteden referans bağlantı almak Google nezdinde oldukça önemli bir yer taşımaktadır. Ancak size bağlantı vermeyi hiçbir rakip kabul etmeyecektir.
Tam da bu noktada micro blog çalışmaları devreye girmektedir. Micro blog çalışmaları ile tamamen sektörünüzle ve anahtar kelimelerinizle ilgili içerikler yaratılarak siteniz için bir nevi rakip bir site oluşturulmaktadır. Oluşturulacak bu rakip site belli bir otoriteye yükseltildiğinde sitenize bağlantı verilebilecek ve rakip siteden alınacak bu linkin katma değeri yüksek olacağından dolayı oldukça etkili bir sonuç elde edilecektir.
Bu yöntem popüler siteler tarafından çokça kullanılıp, zamanla mikro blogların dahi kaliteli trafik çektiği ve sıralamalarda yükseldiği görülmüştür.