444 4 915
444 4 915

Online İtibar Yönetimi

Markanızı oluşabilecek krizlere karşı; kullanıcıların etkileşimde oldukları platformlardaki markanızı etkileyen sinyalleri yapay zeka destekli yazılımlarımız ile takip ediyoruz. Yazılımımızın kriz ekibine bildirdiği uyarılarla beraber anlık aksiyonlar alınmaktadır. Kriz sonrası olumsuz sinyallerden markanızı arındırmak amacı ile kriz çözümünün ardından sektörü ve müşterilerinizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

Online İtibar Yükseliş - 1

Online İtibar Yönetimi Neden Gereklidir?

Yüksek profilli bireyler ve şirketler için sosyal profiliniz en değerli varlığınızdır. Bir CEO iseniz, arama sonuçlarınız potansiyel müşterilerin kararlarını etkileyecektir. Bir politikacıysanız, sosyal profiliniz, kurucuların görüşlerini şekillendirmede çok önemlidir. Webtures, inşa etmek için çok uğraştığınız bu online itibarı geri getirmenize ve korumanıza yardım edecek.

Olumsuz bir inceleme, olumsuz bir yargı, bir krizle karşı karşıya kalmanız durumunda veya yalnızca beklenmedik şeyleri engellemek istiyorsanız, profesyonel bir online itibar düzenleme ekibinden yardım istemek sizin için en etkili seçenektir. Sosyal izleniminizi ve arama sonuçlarınızı kontrol edin. Profilinizi, özel hedeflerinize göre şekillendiriyoruz.

İtibar yönetiminin neden bu kadar değerli olduğu, onu iyileştirmek için neler yapabileceğiniz ve kaynaklara göz atarak şimdi ve gelecekte saygınlığınızı korumak için atabileceğiniz adımlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

online itibar yönetimi

Neden Sonuçların Aşağı Gitmesi Etkili?

Kullanıcıların % 75'inin hiçbir zaman birinci sayfayı geçmediğini biliyor muydunuz? 6%'sı sadece iki ya da üç sayfaya gidiyor. Ne kadar uzak olumsuz sonuçlar aşağı çekilirse, bulunma olasılığı o kadar düşüktür. Bu kadar basit.

Arama Motoru İtibar Yönetimi Nedir?

Dijital pazarlama referanslarının pek çoğu online itibar yönetimi endüstrisinden ve sektörde sosyal medya denetimi, topluluk yönetimi ve etkileyici iletişim gibi çeşitli hizmetler sunan şirketlerden söz etmektedir. Çoğu zaman arama motoru itibar yönetimi online itibar yönetimiyle karıştırılır veya aynı kategoriye atılır.

Online İtibar Yükseliş 3
Online İtibar Yönetimi 2

Online İtibarınız Neden Önemlidir?

İtibarınız, olumsuz bir arama sonucunun sizin veya markanızın dışarıdan görünümünü önemli ölçüde değiştirdiği için günümüz dijital dünyasında her zamankinden daha fazla önemlidir.

Online İtibarınız Ne Zaman Önemli Olur?

Online saygınlığınızın önemli olduğu belirli zamanlar vardır ve bu itibarın korunması için belirli bir çaba gerekmektedir. İyi bir itibara her zaman ihtiyaç duyulabilir. İyi bir itibarın çok önemli olduğu bazı anlar:


 • İş Anlaşmaları
 • İş Ortaklığı Geliştirme
 • Kamu Görevi İçin Çalışma
 • İşletmenizin Yorumlarına Bakan Müşteriler
 • Yeni Müşteriler Çekme
 • Karşılaştırmalı Alışveriş
 • Üniversiteye Başvurma
 • İş Kurmak
 • İş Arama
 • Rütbe/Zam İsteğinde Bulunma
 • İş Arkadaşlarıyla Bağlantı Kurma
 • Röportaj

Google Adswords - 2
Online İtibar Yükseliş PNG

Online İtibar Sorunları, İş Arayanlara Zarar Verebilir

ABD'li şirketlerin %92'si adayları online olarak seçip işe alıyor. Başvuranların %34'ü online itibar problemlerinden dolayı işi alamıyor. Facebook, kolejlerin %82'si için tercih edilen bir işe alma aracıdır ve kolejler, potansiyel öğrencileri online olarak araştırmaktadır. İnternette yer alan bilgilerin çoğu o insanların hayatlarından kesitlerdir ancak bazıları beklenmedik bilgiler verebilir. Ağ kurma veya yeni müşteriler çekme gibi amaçlarda ise bu araç daha sürekli bir temel üzerine kurulmuştur. Bu nedenle, nasıl bir hayata sahip olursanız olun, online itibarınızın olumlu olmasını sağlamanız önemlidir.

Online Kaydınız Kalıcıdır (Yani Sonsuza Kadar)


Olumlu bir online itibara acil bir ihtiyaç duymuyorsanız önemli değil. Bir gün mutlaka ihtiyaç duyacaksınız. Bu yüzden, yer verdiğiniz bilgilere ve başkalarının bulması için bıraktıklarınıza dikkat etmeniz önemli. İnternet hızlı bir şekilde ilerledikçe yer alan bilgileri unutmak tam aksine inanılmaz derecede yavaş. 10 yıldan öncesine ait haberler veya haksız bir fotoğraf, arama motoruna göre önemliyse Google sonuçlarınızın ilk sayfasında görünebilir.

İnternette neredeyse tamamen kalıcı içerik oluşturan araçlar da vardır. Önbelleğe alma ve Wayback Makinesi ile şimdiye kadar online olarak gönderilen içerikler kaydedilir ve biri ararsa hızlı bir şekilde bilgiye sahip olabilir.

Sosyal medya içeriğiniz aranabilir olabilir; bu da bu özelliklerin zararlarından ziyade yararlarına odaklanırsanız olumlu bir şekilde kullanabileceğiniz anlamına gelir. Önleme, yanıt verme ve olumlu online itibar oluşturma ile yolunuza çıkan engelleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Online Kaydınız Kalıcıdır

Online İtibar Yönetimi Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey


İtibar yönetimi ilk on Google sonucunu yönetmekten daha fazladır. Bir markanın veya kişinin online görüntüsünün zedelenmesi için sayısız yol vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Ne kadar dahil olmam gerekiyor?

Neredeyse hiç. İtibar yönetimi hizmetimiz, arkanıza yaslanıp sıkı çalışmamıza izin vermeniz için tasarlanmıştır.

Sonuçları görebilmek için ne kadar beklemem gerekiyor?

Bu ciddi bir iş. Bir gecede harikalar yaratacağı konusunda size söz veren kimseye inanmayın. Müşterilerimiz 60 ila 90 gün arasından olumlu sonuçları görmeye başlar.

Olumsuz içerikleri silebiliyor musunuz?

Hayır. İçeriği silme konusunda uzmanlaşmış şirketler var. Bu işlem pahalı olabilir, avukat müdahelesi gerektirir ve birçok durumda başarılı olamaz.

Başlamak için hangi bilgilere ihtiyaç var?

Negatif sonuçlarınızı tetikleyen bir kaç anahtar kelimeler. Tüm olası kötü arama sonuçlarını keşfetmek için türev araştırma çalışmaları yapacağız.

Markamı yeniden oluşturmama yardım edebilir misiniz?

Hem evet hem de hayır. Çevrimiçi olarak mükemmel bir ün oluşturmak için iki bölüm vardır:
1.) Dikkat çekmek için tutarlı, güçlü ve benzersiz bir marka oluşturmak.
2) Sıkı çalışmanızı mahvedebilecek kötü bir arama motoru sonucu olmadığından emin olmak.

Hizmetimiz, sizin gibi insanların negatif arama sonuçlarını bastırarak markalarını oluşturmaları için alan yaratıyor.

Bu hizmetten herkes yararlanabilir mi?

Dürüst olmak gerekirse, herkesi kabul etmiyoruz. Başlamadan önce, size yardım edip edemeyeceğimizi görmek için ücretsiz bir itibar analizi yaparız.

Online İtibar Yönetimi MakaleleriYükselmeye hazır mısınız?