444 4 915
444 4 915

Akşam

EsMedya grubu bünyesinde yer alan Akşam Haber sitesi ile 3 ayda organik trafikte 4,65 kat büyüme elde ettik.

Detaylar
Akşam
EndüstriMedya

Verdiğimiz Hizmetler

Akşam SEO Süreci
Süreç
 • Site İçi SEO Analizi
  AKŞAM web sitesini yaklaşık 100 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirdik ve gördük ki site üzerinde düzeltilmesi gereken birçok alan bulunuyor. Bu hataların çok kritik öneme sahip olduğunu belirterek sitenin hatalarının giderilmesini AKŞAM yazılım ekibi ile eş zamanlı olarak yürüttük.
 • Rakiplerin SEO Kaliteleri ve Stratejileri
  Dijital yayıncılık sektörünü en büyük rekabetin var olduğu sektörlerinden biri olacağından dolayı rakiplerinde boş durmayacağını biliyorduk ve onların en ince ayrıntısına kadar analiz ettik. Gelecek dönemlerde ne tür SEO çalışması gerçekleştireceğini tespit ederek her zaman 1 adım önde başladık.
 • Anahtar Kelime Uyumlu Sayfa Tespiti
  Anahtar kelime analizimizde belirlediğimiz anahtar kelimeler sitede nerelerde yer alıyor bu kelimelerle alakalı sayfalar mevcut mu anahtar kelimelerin yoğunluğu sitede ne kadar yer alıyor gibi detaylı analizimi gerçekleştirerek anahtar kelimelerin SEO’ya uyumlu hale getirip alakalı sayfaların oluşturulmasını sağladık.
 • Anahtar Kelime Tespiti
  Sektörde yer alan siteleri ve AKŞAM web sitesini detaylı bir şekilde analiz edilerek hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz konusunu uzunca araştırma yaparak ortak karar ile 30 kelime belirleyip bunların aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının ne türde olacağını tespit edip anahtar kelimelerimize onay verdik.

Bu analizimizde sitenin en ufak ayrıntısına kadar detaylı analizler gerçekleştirilmektedir. Tasarımından yazılımına site hızından mobil uyumluluğuna makalelerinden site yönetimine kadar analiz ederek tespit edilen tüm hataların giderilmesini sağladık. Analiz işlemlerimizi bu şekilde tamamlamış olduk. Site dışı SEO çalışmalarına başlamamız ile sitemiz adım adım ilerlemeye ve trafiklerin artışını görmeye başladık. Sektörün nisan ayında başlayacağını tahmin ettiğimiz için önümüzde çok fazla bir zaman yoktu bundan dolayı çok dikkatli ve azimli çalışmamız gerekiyordu alınan her Backlink geri dönüşü hesaplanarak ve siteye neler katkı sağladığını tespit edip kontrollü bir şekilde ilerlememiz gerekiyordu.

İnsanlar artık tüm gündemi dijital medya üzerinden takip etmeye başladı. Dünya çapında yer alan tüm gazeteler artık dijital mecralarda kendilerine bir yer sağladı. Artan rekabet koşulları ve çok fazla sayıda bulunan dijital gazetelerin sayısı arama motorlarında en büyük rekabetin temellerini attı.Elde Edilen Sonuçlar:


Akşam

Organik trafik kullanıcı sayısı, 3 aylık süre sonunda 4,65 katına çıkmıştır.
Akşam

Toplam ziyaretçi sayısı, 2,89 katına ulaşmıştır.
Akşam

Sayfa görüntüleme sayısı 1,57 kat artarak X.X milyonluk bir görüntülemeye ulaşılmıştır.

Nemoda SEO Başarısı

Nemoda blog desteği ile 4 aylık çalışma süreci içerisinde organik trafiğini %324 oranında artırdı.


Yargı Yayınevi ADS Başarısı

Sınava hazırlık deyince ilk akla gelen yayınevlerinden biri olan Yargı Yayınevi’nin AdWords reklam bütçesini, yaptığımız optimizasyonlar sonu


Yükselmeye hazır mısınız?