Es Medya

Esmedya, Akşam Gazetesi ile yapılan SEO çalışmaları sonucunda yakalanan başarılar sayesinde Esmedya çatısı altında bulunan 13 projesini Webtures’e emanet etti.

Site İçi SEO Analizi

AKŞAM, GÜNEŞ ve Star gazeteleri için yaklaşık 90 SEO kriteri üzerinden analiz işlemleri gerçekleştirdik ve gördük ki site üzerinde düzeltilmesi gereken birçok alan bulunuyor. Bu hataların çok kritik öneme sahip olduğunu belirterek sitenin hatalarının giderilmesini Esmedya yazılım ekibi ile eş zamanlı olarak yürüttük.

Rakiplerin SEO Kaliteleri ve Stratejileri

Dijital yayıncılık sektörümü en büyük rekabetin var olduğu sektörlerinden biri olacağından dolayı rakiplerinde boş durmayacağını biliyorduk ve onların en ince ayrıntısına kadar analiz ettik. Gelecek dönemlerde ne tür SEO çalışması gerçekleştireceğini tespit ederek her zaman 1 adım önde başladık.

Anahtar Kelime Tespiti

Sektörde yer alan siteleri ve AKŞAM, GÜNEŞ ve STAR web sitelerini detaylı bir şekilde analiz edilerek hangi kelimelerde daha çok verim alabiliriz konusunu uzunca araştırma yaparak ortak karar ile 90 kelime belirleyip bunların aranma hacimleri ve geri dönüş oranlarının ne türde olacağını tespit edip anahtar kelimelerimize onay verdik.

Anahtar Kelime Uyumlu Sayfa Tespiti

Anahtar kelime analizimizde belirlediğimiz anahtar kelimeler sitede nerelerde yer alıyor bu kelimelerle alakalı sayfalar mevcut mu anahtar kelimelerin yoğunluğu sitede ne kadar yer alıyor gibi detaylı analizimi gerçekleştirerek anahtar kelimelerin SEO’ya uyumlu hale getirip alakalı sayfaların oluşturulmasını sağladık.

Akşam Gazetesi Güneş Gazetesi Star Gazetesi
Organik Trafik %124 %59 %86

Yükselmeye hazır mısınız?

INSTAGRAM
+ Takip Et