Evimemoda

Ev tekstili ürünleri kategorisinde ürün satışı bulunan e-ticaret sitesi olan evimemoda’nın SEM çalışmaları ile toplam cirosunda 3 kat artış yakaladık.

Nasıl Başardık?

Varol tekstilin ürünlerini online’a taşıma isteği ile oluşturduğu evimemoda.com üzerinde daha önce dijital bir reklam çalışması yürütülmemişti. Diğer bilinirlik çalışmaları ve organik trafikle gelen sadık müşteri kitlesi dışında bir satış kanalı olmayan bu site için öncelikle dijital bilinirlik oluşturmak adına görüntülü reklam ağı kampanyalarını aktif ederek ev tekstili ile ilgili kişileri hedefledik. Bununla beraber dolaylı olarak organik trafiği de etki eden alakalı ziyaretçileri sitemize çekerek sonrasında bunları remarketing kampanyaları ile yeniden hedefleyerek satışa sevk etmeye çalıştık. Bunlara ek olarak kar oranı yüksek kategoriler ve ürünler bazında alışveriş ve search kampanyaları oluşturarak satış performansımızı artırmaya başladık.

Tüm bu çalışmalar ve diğer teknik optimizasyonlar ve analizler doğrultusunda Evimemoda’nın reklamlardan önceki 6 ay ile reklam sonrası 6 aylık datalarını kıyasladığımızda 3 katı ciro artışı gözlemledik.

Yükselmeye hazır mısınız?

INSTAGRAM
add Takip Et