444 4 915
444 4 915

İnci Akü

Yaptığımız SEO çalışmalarının sonucunda 20 Aralık 2016 tarihinde 12.858 olan organik trafiği 30 Kasım 2017 itibariyle 41.385’e çıkararak toplamda yaklaşık %222 oranında trafik artışı yakaladı.

Detaylar
İnci Akü
EndüstriOtomotiv

Verdiğimiz Hizmetler

İnci Akü SEO Süreci
Hedef
Akü sektörünün lider markası olan İnci Akü'nün birincil hedefi Akü ve türev kelimeler başta olmak üzere trafik elde etmekti. Ancak bunu uygularken satışa dönüşmeyecek olan jenerik kelimelere odaklanmak yerine, long tail kelimeler üzerinden ilgili ürünleri kullanıcıların karşılarına getirmek gerekliydi.
  • Site üzerinden satış yok. Bayi ve servislere yönlendirmeler yapılmalı.
  • Her marka/model aramalarına uygun akü önerilmeli.
  • Akü ile ilgili evergreen content ile trafik elde edilmeli.
Süreç
Belirlenen hedefler doğrultusunda sektör ve rakip araştırmaları yapılarak sitenin ihtiyacı olan çalışmaları tespit ederek, Site içi SEO hatalarının girilmesi ile birlikte sitenin genel SEO performansının arttırılmasını sağladık. Bu doğrultuda;
  • Trafiği artırmak için hedef anahtar kelimeleri tespit ettik.
  • Rakiplerin en çok trafik elde ettiği kelimeleri tespit ederek bu kelimelere ait site içerisinde genel bir optimizasyon çalışması gerçekleştirdik.
  • Evergreen content için long tail başlıklar belirledik.
  • Long tail kelimelere ait sayfaların oluşturulmasını ve güncel arama motoru algoritmalarına uygun optimizasyonunu sağladık.
  • Kullanıcı davranışlarını inceleyerek site içerisindeki etkileşimi artırabilmek adına belirli alanların gelişimi için önerilerde bulunduk.
  • Düzenli olarak zararlı link kontrollerini ve bu linklerin engelleme işlemlerini gerçekleştirdik.
  • Sitede yer alan akü modelleri için her araç marka/modeline özel landing pageler oluşturduk
Sonuç

ORGANİK TRAFİK ARTIŞI

Hedef kelimelerin yanı sıra belirlediğimiz long tail kelimelere ait sayfalar oluşturarak hedef kelimeleri hem destekledik hem de organik trafiği arttırmayı başardık. Yaptığımız SEO çalışmalarının sonucunda 2016-2017 yılı arasında organik trafikte yaklaşık %222 oranında artış yakaladık.

SEO GÖRÜNÜRLÜĞÜ

En yakın rakiplerimizden Mutlu Akü ve Yiğit Akü ile sitemizin SEO görünürlüğü kıyaslaması aşağıdaki görsellerde gösterilmiştir.

İnci Akü Başarı Grafik - 1

İnci Akü Başarı Grafik - 2

Google’da toplam 950 kelimede görünür durumdayız. Bu kelimelerin 188 tanesi ilk sayfada yer almaktadır. SEO çalışmaları sadece masaüstü sonuçlarındaki görünürlüğü değil, mobil görünürlüğü de rakiplere kıyasla ciddi oranda arttırmayı sağlamıştır.

İstatistikler

950
Kelime Görünürlüğü
188
Kelimede İlk Sayfa
%222
Trafik Artışı

 

Tchibo SEO Başarısı

SEO doğal popülerlik ve dijital bilinirlik sağlama çalışması olduğu için, etkisi rekabete bağlı olarak minimum 2,5 - 3 ayda gözlemlenmektedir.


BKM Kitap SEO Başarısı

Webtures Ads Ekibi olarak Türkiye’nin en büyük kitap satış sitelerinden biri olan BKM Kitap’ın, marka dışı reklam harcamalarından elde ettiği geliri 1 ayda %775 artırırken, Webtures SEO Ekibi organik trafiği 2 kat arttırdı!


Yükselmeye hazır mısınız?