Nemoda

Nemoda blog desteği ile 4 aylık çalışma süreci içerisinde organik trafiğini %324 oranında artırdı.

Çalışma sürecinde her zaman olduğu gibi öncelikle site içi SEO sağlığını düzeltmeye yönelik analizlerimizi uyguladık. Sayfa içi temel kriterleri düzenledikten sonra url yapıları, breadcrumb, kategori içerikleri, sayfalama yapıları, canonical etiketleri gibi revize işlemleri gerçekleştirdik. Sonrasında sektör, rakip ve anahtar kelime analizleriyle birlikte çalışma planımızı oluşturduk ve çalışmalara başladık.


Belirlediğimiz blog başlıklarıyla sadece ürün aramalarında değil, bilgi amaçlı yapılan aramalarından da trafik elde etmeyi amaçladık.

Tüm bu hizmetlerle birlikte UX çalışmalarıyla birlikte dönüşümü artıracak ve tamamen kullanıcı deneyimlerini gözlemleyerek site içi opimizasyon işlemleri önerdik. Bu düzenlemelerle birlikte organik tarafta harika bir ivme yakaladık.


Çalışmalara başlamadan önce organik trafiğimiz 2.840 iken bunu %100 artırarak ilk ay 5.693 trafiğe yükselmeyi başardık. Sonraki ay site içerisinde yapmış olduğumuz değişikliklerin etkisiyle %24lük bir düşüş gözlemlesek te, uyguladığımız düzenlemeler kısa sürede sitenin trafiklerinin hızla artmasına sebep oldu. Bir sonraki ay %35 artışla organik trafiği önce 6.206 ya bir sonraki ayda da %94 oranında büyük bir artışla 12.046 organik trafiğe ulaşmayı başardık.

Henüz 4 aylık bir çalışma sonucu organik trafiğini yaklaşık 10.000 yada yüzdelik hesaplamayla %324 artırdığımız Nemoda, sektörde adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Yükselmeye hazır mısınız?

INSTAGRAM
add Takip Et