444 4 915
444 4 915

Porsiyon

Yemek tarifi sitesi olan Porsiyon.com kompleks bir SEO çalışması ile organik trafiğini 6 ayda %143 arttırmayı başardı.

Detaylar
Porsiyon
Endüstri Gıda

Verdiğimiz Hizmetler

Porsiyon SEO Süreci
Analiz
Çalışmalara öncelikle site içerisinden başladık. Sitede yer alan önemli hatalar vardı. Bunlardan bazıları;

  • Ana sayfanın duplicate açılıyor olması,
  • Sayfalardaki düşük kelime ve içerik oranları,
  • Hatalı H tagleri,
  • Uygunsuz title tagleri,
  • Kopya içerikli sayfalar,
  • Canonical sorunları

gibi hatalardı. Bunun gibi birçok sorunu tespit etmeye yönelik analizler gerçekleştirdik.

Süreç
Anahtar Kelime Bekleme Süreci

Hedef anahtar kelimelerimizi belirledik. Hedef anahtar kelimelerle alakalı olan sayfaların tespitini gerçekleştirdik. Alakalı sayfaları analiz ederek hatalar varsa gidermeyi, sayfa yoksa açılmasını ve nelerin yapılması gerektiğini hedefledik. Search console’da yer alan hataları da çıkararak sitedeki hataların minimuma indirilmesini sağladık. Sonrasında site dışı zararlı bağlantıları inceleyerek siteye gelen zararlı bağlantıları tespit edip disavow tool ile engelleme işlemlerini gerçekleştirdik. Site içi ve site dışı tarafındaki tüm hatalara müdahale edilebildiği kadar müdahale ederek site yer alan hataları olabildiğince en aza indirilmesini sağladık.
Site Dışı Planlama Süreci

Çalışma sürecinde site içi çalışmaların yanı sıra site dışı çalışmalarda ise özel micro bloglar oluşturduk. Oluşturduğumuz bu micro bloglar için her gün anahtar kelimelerimizle alakalı içerikler girerek micro blogların içerik anlamında güç kazanmasını sağladık. Micro bloglar güç kazandıkça yazmış olduğumuz içeriklerden Porsiyon’daki alakalı sayfalara link yönlendirmeleri yaptık. Bunun yanı sıra çeşitli yemek platformları, sözlük, forum gibi oldukça doğal görünebilecek paylaşımları bu platformlarda uyguladık.

Sonuç
Özellikle ilk 10 günlük analiz sürecinde yapmış olduğumuz bu ve daha detaylı analizler doğrultusunda çalışmalara başladığımızda 13.693 olan organik trafiği 6 aylık çalışma sonunda yaklaşık %143 oranında artırarak 33.221 e ulaştırmayı başardık.

Siteye gelen kullanıcıların %153’ ü yeni kullanıcılardır.

Son 2 yıldaki SEO görünürlüğüne baktığımızda, özellikle son 6 ayda ciddi bir yükseliş göze çarpmaktadır.

Arama motorlarında toplamda 158 anahtar kelime ile görünür durumdayken bu sayı şuanda 555 e yükselmiştir.

7. ayın içerisinde olduğumuz Porsiyon.com, Mayıs ayının ilk 13 gününü 11.663 organik trafik ile tamamlarken bu sayı Haziran ayının ilk 13 gününde 23.803 olarak görülmektedir.

Her geçen ay üzerine koyarak devam eden Porsiyon.com, hızlı yükselişine devam edecek gibi görünüyor.

 

 

 

 

İnci Akü SEO Başarısı

Yaptığımız SEO çalışmalarının sonucunda 20 Aralık 2016 tarihinde 12.858 olan organik trafiği 30 Kasım 2017 itibariyle 41.385’e çıkararak to


Fonex Kozmetik ADS Başarısı

Performans Pazarlama ekibimizle beraber Türkiye’nin önde gelen kozmetik üreticilerinden biri olan Fonex Kozmetik’in Google Ads gelirini 1 ayda %193


Yükselmeye hazır mısınız?