Rol İstanbul Ajans

İstanbulda dizilere, filmlere, reklam çekimlerine oyuncu sağlayan Rol İstanbul Ajans, SEO çalışmalarıyla organik trafiğini 4 ayda 23 kat artırdı.

Çalışmaların başında sitenin sektördeki mevcut durumunu öğrenmek için analiz çalışmalarına 1 hafta zaman ayırdık. Bu 1 haftalık süreç içerisinde siteyi, sektörü ve rakipleri detaylıca analiz ederek sitenin SEO tarafında ve rakipler bazında eksikliklerini tespit ettik.

Görselde görüleceği gibi sıralamaların tamamında ana sayfa (grafikte A ile belirtiliyor) ve farklı sayfalar (* ile belirtiliyor) yer alıyordu. Bu noktada en önemli eksiklik içeriklerdi ve ilk etapta içerikleri geliştirmeye yönelik adımlar atarak çalışmalara başladık.

Öncelikle anahtar kelimelerimizi belirledik. Çalışacağımız kelimeleri belirledikten sonra bu kelimelerle alakalı landing pageler oluşturduk ve kullanıcılara yönelik olarak tasarladık. Sonrasında çalışma yapacağımız anahtar kelimelere ait rakipleri belirleyerek rakiplerin en çok trafik aldığı anahtar kelimeler üzerinde hedeflemeler yaptık. Rakiplerimize göre sayfalarımızı ve sitemizin genel SEO sağlığını üst seviye hale getirdik. 1 haftalık bu analiz periyotundan sonra sitenin ihtiyaçlarını belirleyip özel bir strateji oluşturduk ve SEO çalışmalarına başladık.


SEO ve SEM Görünürlüğü

Çalışmalar başladığında siteye sadece Adwords ve Sosyal Medya üzerinden trafik geliyordu. SEO görünürlüğü yüksek olmadığı için Adwords ve reklam maliyetleri yüksekti. Ancak SEO çalışmaları başladığından beri geçen her süre içerisinde reklam maliyetleri düşerek organik trafik artış gösterdi. Organik trafik arttıkça reklamlar bir süre sonra tamamen kesilerek Adwords maliyetleri sıfıra indirildi.


4 aylık süre içerisinde 30 anahtar kelimenin tamamında ilk sayfaya ulaştık. En kötü sıralamamız proje sonlandığında 7. Sırada idi. Çalışmalar tamamlandıktan 1 yıl sonra tekrar sıralamaları kontrol ettiğimizde anahtar kelimeler bıraktığımızdan daha iyi konumlarda idi. Bu da uyguladığımız stratejinin ne derece önemli ve doğru olduğunu gösteriyor. :)

Öncesi Sonrası
Cast Ajansları 42 A 1
Oyuncu Ajansları 32 A 2
En İyi Cast Ajans 47 A 1
Reklam Ajansları 25 A 7
Çocuk Oyuncu Ajansları 15 A 3
Mankenlik Ajansları 87 A 4
Cast 75 A 6
Cast Ajans 13 2
Çocuk Cast Ajans Başvuru 19 * 5
Çocuk Oyuncu Ajans 17 * 4
Bebek Oyuncu Ajans 15 3
Bebek Cast Ajans Başvuru 19 4
Oyuncu Ajans 9 * 3
Oyuncu Cast Ajansları 12 A 2
En İyi Cast Ajansları 9 1
En İyi Oyuncu Ajansları 9 * 1
En Güvenilir Cast Ajansları 18 * 1
İstanbul Cast Ajansları 10 A 3
Dizi Oyuncu Ajansları 22 * 2
Reklam Casting Ajansları 18 A 4
Fotomodel Ajansları -100 3
Çocuk Model Ajansları 17 * 2
Çocuk Cast Ajansları 14 A 2
Reklam Casting Ajansları 18 A 4
Cast Ajans Başvuru Formu 14 * 2

Yükselmeye hazır mısınız?

INSTAGRAM
add Takip Et