444 4 915
444 4 915

Uyumsoft

Uyumsoft, ilk 1 yılda %163 oranında organik trafik ve %819 SEO görünürlük büyümesini nasıl yakaladı?

Detaylar
Uyumsoft
Endüstri Finans

Verdiğimiz Hizmetler

Uyumsoft SEO Süreci
Analiz
Uyumsoftun amiral gemisi ERP, CRM ve e-dönüşüm uygulamalarıydı. Bu kelimelerin büyük bir çoğunluğunda rakiplere göre oldukça geride, hatta ilk 100 arama sonucunda dahi sıralamada yer almıyordu.

 • Öncelikli hedefimiz sektörel kelimelere ait içerikler yaratarak gerekli site içi ve site dışı link kurgusu oluşturup sıralamalara girmek oldu.
 • Sonrasında da sektörel arama trendlerini takip ederek rakiplere göre avantaj yakalamayı hedefleyerek sürekli büyüyen bu sektörde kalıcı yer edinmek oldu.
 • ERP, CRM amiral gemisi olan anahtar kelimelerde ilk sayfaya ulaşmak
Süreç
Uyumsoft ile çalışma başlandığında genel olarak SEO görünürlüğü rakiplere göre oldukça düşük seviyedeydi. Sektördeki diğer rakiplerle organik tarafta rekabet edebilmek için rakiplerin seviyelerine ulaşmak gerekiyordu.

Bu doğrultuda rakiplerin trafik çektiği anahtar kelimeler ve sürekli büyüyen ERP ve e-dönüşüm uygulamalarının olduğu bu sektördeki arama trendlerini ve arama hacmi oluşan kelimelerin tespiti ile başladık.

 • Arama hacmi yeni oluşan kelimelerin ivmelerini monitör ederek rakiplere göre çok daha hızlı bir şekilde içerik oluşturmaya yönelik çalışmalar planladık.
 • Sektörde kullanıcılaırn yaptıkları aramalarda kullandıkları soru kalıplara yönelik doğru cevaplar ile kullanıcılar yanıt vermeye başladık.
 • 2015 yılında ERP kelimesinin aylık ortalama aranma hacmi 20000 seviyelerindeydi. 1 yıl içerisinde önce 60000, sonrasında da 90000 seviyelerine ulaşarak sektördeki rekabet düzeyini tescilledi.
 • ERP ve e-dönüşüm uygulamalarında sıralamada dahi yer almıyorken, uyguladığımız site içi ve site dışı link inşası, rekabetçi kelimelere ait içerikler, kullanıcı deneyimi analizleri ile birlikte üst sıralara oturmayı başardık.
 • Süreç içerisinde yaşanan her algoritma güncellemesinden sonra çok daha hızlı bir ivme yakaladık.
Sonuç
 • ERP, CRM ve e-dönüşüm (e-fatura, e-defter, e-arşiv) uygulamalarında Türkiye'nin en iyi firmalarından olan Uyumsoft ile, sektörün dinamiklerine uygun yapılan çalışmalar neticesinde 1 yıl sonunda %163 oranında organik trafik büyümesi gerçekleştirdik.
 • SEO görünürlük durumunda ise %819 oranında bir ivme yakaladık.
 • Organik çalışmalar dışında Uyumsoft'un planladığı çeşitli reklam çalışmalarıyla da desteklenerek sektörde adından sıkça söz ettirmeyi ve güven sağlamayı başardık.

İstatistikler

192
Kelime Görünürlüğü
151
Kelimede İlk Sayfa
%163
Trafik Artışı

Yargı Yayınevi ADS Başarısı

Sınava hazırlık deyince ilk akla gelen yayınevlerinden biri olan Yargı Yayınevi’nin AdWords reklam bütçesini, yaptığımız optimizasyonlar sonu


Akşam SEO Başarısı

EsMedya grubu bünyesinde yer alan Akşam Haber sitesi ile 3 ayda organik trafikte 4,65 kat büyüme elde ettik. İnsanlar artık tüm gündem


Yükselmeye hazır mısınız?