SEM

SEM Nedir ?

Search Engine Marketing – Arama motorlarında ( Google, Yandex, Bing, Yahoo) reklam yayınlayarak üst sıralarda olmayı amaçlayan bir dijital pazarlama stratejisidir. Markaların arama motorları sonuç sayfalarında üst sıralarda görünürlük kazanmasını hedefleyen bir pazarlama aracıdır. Baş harflerinin kısaltılması ile SEM, Türkçe ’ye Arama Motoru Pazarlaması olarak çevrilmiştir. Kısa sürede etkisini göstermeye başlayan dijital pazarlama yönteminde ülkemizde en popüler olarak Google Adwords ve Facebook Ads en çok kullanılan mecralardır.

SEM

SEM çalışmasının markalar için önemi nedir

Eskiden bir ürün aradığınızda dışarı çıkar sokak sokak gezerdiniz. Bu yüzden açık hava reklamcılığı çok önemliydi. Yani sokaklarda görünür olmak! Ama artık şartlar değişti. Günümüzde bir ürün aramak için ilk yaptığımız şey Google’ı açmak ve aradığımız kelimeyi yazıp, ilk sayfada çıkan web sitelerine girmek. SEM açık hava reklamcılığının dijital dünyadaki yansıması haline geldi. Billboardların yerini almaya başladı. SEM ile hedef kitlenize ulaşmak oldukça kolay ve hızlıdır. Hedef kitlenize uygun reklam metni hazırlamak ve arama motorunda tıklanma başına alınan ücret karşılığında reklamınızı yayınlamaktır. SEM sayesinde birçok hedefleme yapabilirsiniz. Reklamlarınızı belirli ülkelerdeki, bölgelerdeki veya şehirlerdeki ya da işletmenizden veya mağazanızdan belirlenmiş bir uzaklıkta bulunan müşterilere hedefleyin. Hedef kitlenizin yaşını, bulunduğu şehri, ilgi alanlarını ve daha birçok özelliğini arama motoru pazarlamasında belirleyerek, çok daha etkili bir dijital pazarlama stratejisi oluşturabilirsiniz.

Günlük ve tıklama başı maliyet oranlarını düzenledikten sonra reklamlarınızı Google arama sonuçları sıralama sayfasında çıkarabilir, daha fazla ziyaretçiye ve aktif bir kullanıcı kitlesine ulaşabilirsiniz. Tüm bunları kişisel çaba ve çalışmalarınızla da gerçekleştirebileceğiniz, ancak “minimum maliyet / maksimum geri dönüş” parolasını benimseyen Webtures’in tecrübesi ve sunduğu danışmanlık hizmetiyle çok daha fazla geri dönüş alabilmeniz sağlanabilir.

Sem

Kurumsal seo

SEO ve SEM Kullanımının Önemi ve Yararları

SEO & SEM aslında bir Zeki Alasya – Metin Akpınar ilişkisi gibidir. İkisi de bir arada çok çok başarılı sonuçlar verecektir.

Bir firma için asıl önemli olan ne iş yaptığından ziyade o işi nasıl tanıttığıdır. Reklamcılığın dünyadaki en önemli faaliyetlerden ve iş kollarından birisi olması, tanıtımın önemini oldukça açıklıyor. Eğer ki evrensel boyutlara ulaşıp iş kollarınızı genişletmek istiyorsanız ilk ihtiyacınız daima reklam olmalıdır. Reklam, firmanızın tanıtımını yaptığı gibi aynı zamanda sektörde kalıcı bir hale gelmenize de yardımcı olur. Reklam birçok farklı yöntem ile yapılabilir fakat şüphesiz en etkili yöntem, Google gibi dünyadaki insanların % 92’nin kullandığı bir arama motoru aracılığı ile yapılandır. Fakat yaptığınız reklamların kalıcı ve görünür olmasını istiyorsanız SEO ve SEM konularına oldukça dikkat etmelisiniz. Siteniz için yapılan bu önemli işlemler neticesinde Google web sitesinde ilgili anahtar kelimeler doğrultusunda üst sıralarda yer alarak ulaşmayı amaçladığınız hedef kitleye doğrudan erişebilirsiniz.

Bizler, arama motorlarınca yapılabilecek SEO ve SEM işlemlerini en detaylı bir şekilde biliyor ve web sitelerine uyguluyoruz. Müşterilerimizin sitelerinin ve reklamlarının en üst sırada görülebilmesi ve bu konumu koruyabilmesi için özel olarak geliştirdiğimiz çeşitli yöntemler mevcuttur. SEO ve SEM konusunda profesyonel olan ekibimiz ile objektif ve çözüm odaklı çalışma prensibimiz neticesinde son derece başarılı sonuçlar çıkarıyoruz. SEO ve SEM her ne kadar ayrı ayrı yöntemler olsa da bir pazarlama stratejisi olarak beraber yürütülebilirler. Seo ve Sem birbirinden farklı kavramlardır. Fakat dijital pazarlama konusunda beraber kullanıldığında başarıya götüren stratejilerdir.

Markanızın dijital çağda yer alan vitrinlerinden birisi olan bu pazarlama metodunda alanında uzman kişilerle çalışmak oldukça önemli. Webtures SEO & SEM konusunda Türkiye dijital pazarlama sektörünün her daim yol gösterici firması olduğunu göstermiştir.

SEM webtures

Webtures ile yükselmeye hazır mısınız?

Elindeki ürünü pazarlamak, internet sitesine ziyaretçi sağlamak