SOSYAL MEDYA REKLAMLARI
FACEBOOK & INSTAGRAM
Facebook reklam modelleri ile; ürün veya hizmetinizin tanıtımını yapabilir, fiziksel mağazalarınıza müşteri çekebilir, sosyal medya sayfanızın etkileşimini ve beğeni sayısını artırabilir, kullanıcılardan form toplayabilir, uygulamanızı tanıtabilir, videolarınızı yayınlayabilir, sitenize ziyaretçi çekebilir bunun sonucunda da satış veya dönüşüm sayınızı artırabilirsiniz.

FACEBOOK & INSTAGRAM REKLAM
MODELLERİNDEN ÖRNEKLER

Trafik Reklamları (Site Ziyaretleri)
Belirlediğiniz hedef kitleyi sitenize yönlendiren reklam modelidir.
Post Boost Reklamları (Sayfa Postu Etkileşim)
Facebook sayfanızdaki gönderileri öne çıkarmanızı, etkileşim sayınızı artırmanızı sağlamaktadır.
Page Like (Sayfa Beğenme) Reklamları
Facebook sayfanızın beğeni sayısını artırmaya yönelik reklam modelidir.
Remarketing
Elinizdeki potansiyel müşteri datalarına özel reklam çıkabilirsiniz. Örneğin cep numarası, mail dataları ile Facebook dataları eşleşirse bu kişilere reklam çıkılabilmektedir. Ek olarak Facebook pikseli ile sitenizi ziyaret edenlere remarketing yapabilirsiniz.
Dinamik Ürün Reklamları
Sitenizi ziyaret etmiş ya da sitenizi ziyaret etmemiş fakat ilgi alanı ürünlerinize yakın olan kişilere özelleştirilmiş dinamik ürün reklamları göstermemizi sağlar. AdWords dinamik reklamları ile benzerlik göstermektedir. Bu reklam modelini kullanabilmek için de ürün kataloğu gerekmektedir.
Video Görüntüleme Reklamları
Videolarınızı potansiyel müşterilerinize izletebilirsiniz.
Lead Generation (Potansiyel Müşteriler Bulma) Reklamları
İlgili hedef kitlenizden siteyi ziyaret etmesine gerek kalmadan anket/form şeklinde bilgi toplamanızı sağlayan reklam modelidir.
Uygulama Yükleme
Kullanıcıların mobil uygulamanızı yüklemesini sağlayan modeldir.
Mağaza Ziyaretleri Reklamları
Tek bir kreatif şablonu kullanarak metinleri her bir mağaza konumuna göre dinamik olarak yerelleştiren reklamlardır. Bu özellik, Facebook Sayfasında konumlar yapısı kurulu olan herkese açıktır. İnsanlar reklamınız üzerinden yol tarifi alabilir, işletmenizi arayabilir veya işletmenize mesaj gönderebilir.

Yükselmeye hazır mısınız?

INSTAGRAM
add Takip Et