SEO'ya bir de bu açıdan bakın

SEO en yenilikçi dijital pazarlama stratejisidir. Sitenizin sektörel kelimelerde üst sıralarda yer alıp daha fazla ziyaretçi ve müşteri elde etmenizi sağlayan yatırım maliyeti en düşük ve ticari geri dönüşü en yüksek dijital bir reklam stratejisidir.

SEO'nun Faydaları

Bir ayakkabı mağazanız var, en işlek caddede bile olsanız, mağaza giderlerinizin sadece 10’da biriyle E-ticaret sitenizle tam 40 katına kadar daha fazla satış yapma potansiyeliniz var.

Ayakkabı Nike Ayakkabı Adidas Ayakkabı Spor Ayakkabı Ayakkabı Modelleri Erkek Ayakkabı Puma Ayakkabı Beta Ayakkabı Bayan Ayakkabı Elle Ayakkabı
110.000
90.500
60.500
49.500
33.100
27.100
27.100
22.200
18.100
18.100

Sadece bu 10 kelimede bile 456.200 aylık arama hacmi olması ve diğer tüm ayakkabı ile ilgili kelimeleri toplayınca 1 milyonluk bir arama hacmini geçmesi, nasıl bir satış potansiyeli olduğunu çok rahat göstermektedir

SEO'nun Avantajları Nelerdir ?

SEO hizmeti Google’da sektörünüzle ilgili aramalarda daha fazla görünür olmanızı sağlayan çalışmalar ve tanıtımlar bütünüdür. Sonuca ulaşılması için gereken tüm işlemler aynı zamanda bir referans gösterme ve tavsiye etme çalışmalarıdır. Bu sebeple SEO sonucu için yapılan tüm çalışmaların tamamı aynı zamanda bir reklam ve tanıtım çalışması niteliğindedir.

SEO ile Google’da Üst Sıralarda Olmanız Ne İfade Eder ?

Kullanıcılar, yaptıkları aramalarda karşılaştıkları ilk sıradaki siteler için şunu düşünür : “Bu siteler bu işi en iyi yapan, insanlar tarafından en çok tercih edilen sitelerdir”. Google sonuçları üzerine yerleşmiş bu algı sizin zaten kendi sektörünüzdeki en iyi marka imajı çizmeniz için yeterli olacaktır.

  İnci Akü

  İnci Akü - 12 Ayda %222 Organik Büyüme

  Yaptığımız SEO çalışmalarının sonucunda 20 Aralık 2016 tarihinde 12.858 olan organik trafiği 30 Kasım 2017 itibariyle 41.385’e çıkararak toplamda yaklaşık %222 oranında trafik artışı yakaladık.

  TCHİBO

  Tchibo - SEO Non-Brand Organik Satışları %124 Arttı

  Tchibo'ya böyle bir SEO çalışması Dünya'da ilk defa Webtures tarafından uygulandı. Yapılan SEO çalışması sonucunda; ziyaretçi sayısında %122'lik artış, sipariş sayısında %108'lik artış ve SEO non-brand ciro %124'lük artış sağlandı. Dünya'da ilk defa uygulanan bu SEO tekniğini gelin birlikte inceleyelim.

Arama Motorları Kullanım Oranları

Yani ezici bir üstünlükle Google Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru durumundadır. Bu sebeple Webtures olarak biz de hem 7 yıllık deneyimle Google’ın sıralama algoritmalarına daha hakim olmamız ve Türkiye’den en çok kullanılan arama motoru olması sebebiyle çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz.

Ancak diğer arama motorları büyük ölçüde benzer bir algoritmaya sahip oldukları için, Google odaklı yapılan tüm Kurumsal SEO çalışmaları diğer arama motorlarında da faydasını göstermektedir.

SEO’nun Avantajları Nelerdir ?

 • Marka prestijini ve bilinirliliğini artırır
 • Geri dönüşü en yüksek, yani en karlı reklam yatırımıdır
 • Doğrudan ilgili hedef kitleye ulaşılmayı sağlar
 • Diğer reklam ve mağaza giderlerinden tasarruf
 • Daha fazla marka görünürlüğü
 • Anahtar kelime uyumluluğu sayesinde, daha az adwords maliyeti
Seonun avantajları

SEO Hizmeti Uygulama Süreçleri

 • Hedeflerin Belirlenmesi
 • Onsite & Keyword Analizi
 • Site Uygunluk Analizi
 • Sektör ve Rakip Analizi
 • İçerik Geliştirme Stratejileri
 • Dönüşüm Optimizasyonu
 • Link Analiz & Detox
 • Sosyal Medya Metrikleri
 • Data Analizi
 • Daha Fazla İyileştirmek
Seo Uygulama Süreçleri

Kendi SEO çalışmamı yapabilir miyim?

Elbette evet. Bunun için temelden başlayarak çeşitli içerik ve kitapları okumak, analiz araçlarını kullanarak yorumlamak gerekecektir. Bu sebeple aşağıdaki süreçleri izleyerek kendi Kurumsal SEO çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

 • Uzmanından SEO ve Sorularla SEO kitapları. 64.000 adetlik satış rakamı ile sektörün en çok satan kitabını temin ederek okuyabilir ve en detaylı bilgileri öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

SEO ve Biz?

Webtures, Türkiye'deki birbirinden deneyimli uzmanlarından oluşan kurumsal SEO ajansıdır. Yayınlarımız, kitaplarımız ve dergilerimiz, röportajlar, konferans ve sunularımızın ağırlıklı olarak SEO ve UX üzerinde olmuştur.

Burada arama sonuçları kadar uzunlukta "Neden Webtures?" içeriğine yer verebiliriz ama biz kendimizi anlatmayalım, bizi bizimle çalışan markalara sorun.

SEO ROI
(SEO YATIRIM GETİRİSİ)

Hem markaların websiteleri ve hem küçük şirketler için arama motoru optimizasyonu oldukça önemli bir yatırımdır.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak rakiplerden ayrışmak ve internette görünür olmak için en önemli yöntemdir. Peki SEO yani arama motoru optimizasyonu için yaptığınız harcamaların geri dönüşünü öğrenmek ister misiniz?

SEO ROI
 • TL
 • %
 • 1. Sıra 1. Sıra Geliri
 • 2. Sıra 2. Sıra Geliri
 • 3. Sıra 3. Sıra Geliri
 • 4. Sıra 4. Sıra Geliri
 • 5. Sıra 5. Sıra Geliri
 • 6. Sıra 6. Sıra Geliri
 • 7. Sıra 7. Sıra Geliri
 • 8. Sıra 8. Sıra Geliri
 • 9. Sıra 9. Sıra Geliri
 • 10. Sıra 10. Sıra Geliri
 1. 1. Anahtar kelimeninizin arama hacmini "buradan" ölçebilirsiniz.
 2. 2. Ürünlerinize ait bilgileri (anahtar kelimenizin arama hacmi & Ortalama Ürün Fiyatı) giriniz.
 3. 3. Dönüşüm oranı ayarlanabilir. E-Ticaret için ideal oran %2'dir.
SEO ROI Grafik

SEO ROI aracı bir anahtar kelimede veya anahtar kelime grubunda aylık arama hacmine göre olası Google pozisyonlarından siteye ne kadar ciro katkısı sağlayacağını hesaplamaktadır. Aylık aranma hacmi üzerinden Google sıralamasının tıklanma oranlarına göre web sitesine sağlayacağı trafik akışının tahmini satın alma oranına göre ortalama ürün fiyatıyla çarpılarak bulunması formülüne dayanmaktadır.

Özellikle sitelerine SEO yatırımları ve çalışmalar yaptırmak isteyen kişilerin aklındaki ilk soru "Ne Zaman Başlamalıyım?" olmaktadır. Bizler içinse bu sorunun cevabı sürekli gelişen arama motorları algoritmaları ve artan rekabet koşulları sebebiyle erkenden adım atılması gerektiğidir Sebebi ise Google ve diğer arama motorları yeni yapıdaki sitelere popüler olmadıkları için sıralamalarda şans vermemesidir. Bizler ise sitenizi Popüler hale getirerek arama motorlarındaki prestijini önemli bir seviyeye ulaştıracağız.

Haftalık temalarla değişen içeriğe rağmen yıllık plana göre iki ay önceden başlatılan özel çalışmalarla sağlanan başarı bizim açımızdan oldukça değerlidir. Temayı yayına aldıktan kısa bir süre sonra ilk sıralarda yerimizi almayı başardık.
Bilsev Çatal
Bilsev Çatal
E-Commerce Manager - Tchibo
Ziyaret ettiğimiz ofislerindeki çalışma disiplini ve iş ciddiyetine bizzat şahit olduğumuz için bu konuda arayış içinde olanlara içtenlikle tavsiye edebilirim. Bütün kalbimizle başarılarınızın devamını dileriz :)
Yusuf Balcı
Yusuf Balcı
Dijital Pazarlama Müdürü - Engince
Yapılan site içi ve site dışı kaliteli SEO çalışmaları ile kısa sürede sıralamalarımız yükselmeye başladı. Webtures ile ilerleyen günlerde hedeflerimize ulaşacağımızı inanıyoruz.
Serkan İpektepe
Serkan İpektepe
Genel Koordinatör - Ereyon

Sıkça Sorulan Sorular

Arama motoru optimizasyonu nedir?

SEO bir web sitesinin arama sıralamasını geliştirmek için çeşitli stratejilerin uygulamasıdır. Bu stratejiler, sayfa içi optimizasyon, kaliteli içerik ve yetkili bağlantı oluşturmaya kadar uzanır. Bu stratejiler, sayfa içi optimizasyon, kaliteli içerik ve yetkili bağlantı oluşturmaya kadar uzanır. SEO, herhangi bir çevrimiçi pazarlama planına ve çok yönlü bir stratejiye sahip önemli bir parçadır; Çoğu müşteri Google’da sıralaması iyi konumda olan web sitelerini görür.

Herhangi bir garanti veriyor musunuz?

Google, sıralamalarını garanti altına almak isteyen şirketlerden uzak durma konusunda uyarıyor. Google’ın algoritması sık sık değiştiği için, bu konuda garanti veren herhangi bir şirket dürüst değildir. Webtures olarak müşterilerimize sürekli olarak en yüksek seviyede hizmet ve sonuç veren lider bir dijital pazarlama ajansıdır. En iyi dereceleri garanti etmesek de, müşterilerimizle sonuçlar elde etmenin kanıtlanmış bir başarısına sahibiz. Birçok başarılı işletmede nasıl değerli bir ortak olduğumuzu öğrenmek için örnek çalışmalarımızı okuyabilirsiniz.

İşinizi Outsource ediyor musunuz?

Müşterilerimize en iyi SEO hizmeti ve uygun gözetimini sağladığımızdan emin olmak için, Tüm çalışanlar şirket merkezimizde bulunmaktadır.

Sonuçları görmek ne kadar sürer?

200'den fazla farklı sıralama kriteri ile, bir web sitesinin ne kadar sürede derecelendirileceğini tahmin etmek zordur. Deneyimlerimizde müşteriler genellikle ilk 90 gün içindeki uzun kuyruk anahtar kelimelerinde ve 180 gün civarında daha rekabetçi arama terimlerinde önemli iyileşme görmektedir. SEO uzun vadeli bir stratejidir ancak sürekli olarak en iyi Yatırım Getirisini sağladığını kanıtlamıştır.

Web sitemde değişiklik yapmam gerekecek mi?

Web sitenizi düzgün bir şekilde optimize etmek için normalde hiçbir yapısal veya tasarım değişikliği yapılmasına gerek yoktur. Yaptığımız çalışmaların çoğu, her sayfanın kodunda veya içeriğinde. Tipik olarak, çoğu müşteri personelimizin değişiklikleri yapmasını seçer; Ancak, dahili olarak uygulamayı tercih ederseniz de net direktifler sağlayabiliriz.

Link Building yapıyor musunuz?

Evet. Yıllar boyunca yüzlerce yayıncı, blog yazarı ve gazeteci ile ilişkiler kurduk ve her gün yeni ilişkiler kuruyoruz. Ekibimiz, müşterilerimizi arama sıralamasında ileriye taşımak için ilgili ve son derece dikkatli geri dönüşler sunmaktan gurur duyuyor. Çalışanlarınızın, bağlantı kurma dışında günlük görevlerin çoğunda iyi bir şekilde ele alındığını düşünüyorsanız, ücretsiz bir danışmanlık isteyin ve Dijital Pazarlama Danışmanlarımız, bağlantı kurma hizmeti seçeneklerimizi sizinle görüşebilir. Link oluşturma hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Google cezası olan web sitelerine yardımcı olabilir misiniz?

Evet, Google cezalarını kaldırmakta çok başarılı olduk. Web sitenizde bir sorun yaşanıyorsa, web sitenizi iyi duruma getirme konusunda nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için lütfen bize ulaşın.

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Tüm endüstri türlerinde anahtar kelimeleri analiz etmek için çeşitli araçlar kullanıyoruz. Her bir arama ifadesi için, arama hacmini, müşterinin şirketinin alaka düzeyini, satışa yönelme olasılığını ve anahtar kelimenin rekabet gücünü belirlemeye çalışırız. Ekibimiz, başarılı bir kampanyaya katkıda bulunacağına dair inancımızı temel alarak her bir anahtar kelimeyi seçer.

E-Ticaret siteleri ile çalışıyor musunuz?

Evet. E-ticaret web sitelerinin kendine özgü bir takım zorlukları vardır, ancak kanıtlanmış uygulamalarımız başarılı sonuçlar elde eder. Aynı zamanda Magento, Shopify ve Big Commerce gibi çeşitli alışveriş sepeti platformlarıyla da çalıştık. E-ticaret SEO çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

Şirketim için SEO yaptırmalı mıyım?

SEO, şirketinizin geleceği için bir yatırımdır. Arama motoru optimizasyonundan elde edilen organik trafik, uzun vadede, ücretli arama trafiğinden çok daha yüksek bir Yatırım Getirisine sahiptir. Web siteniz en iyi anahtar kelimeleriniz için 1. sayfada değilse, çevrimiçi potansiyelinizin büyük bir bölümünü kaçırıyorsunuz demektir. Ücretsiz bir danışmanlık talebinde bulunursanız, dijital pazarlama danışmanlarımız size web sitenizin ihtiyaçlarına özel bir SEO planı sunarak başarıya giden bir yol haritası sunacaktır.

White Hat SEO firması mısınız?

Evet. Şirketimizin kullandığı stratejiler ve teknikler, Google’ın yönergeleri dahilinde kalırken, en iyi uygulamaların en güncelini takip eder. Aynı zamanda rakiplerimizin üzerinde bir avantaj sağladığımız, ama daha da önemlisi, müşterilerimize kendilerine bir avantaj sağlayan çok sayıda araştırma çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmalardan bazıları blog sayfamızda bulabilirsiniz.

Diğer SEO firmalarından farkınız nedir?

Her şirket size sonuç verebileceklerini söylüyor, ancak biz bunu destekleyecek deneyime sahibiz. Bizi gerçekten özel yapan şey, işiniz için satış ve potansiyel müşteriler yaratmaya olan bağlılığımızdır. Sizin yalnızca daha iyi sıralamalar ve trafik elde etmek için ödeme yapmadığınızı biliyoruz. Öncelikli hedefimiz, gelir elde etmeniz. Bunu bilerek, işinizi her gün daha iyi seviyeye getirmeye çalışıyoruz.

SEO satışlarımı veya potansiyel müşterilerimi arttırabilir mi?

Her şirket size sonuç verebileceklerini söylüyor, ancak biz bunu destekleyecek deneyime sahibiz. Bizi gerçekten özel yapan şey, işiniz için satış ve potansiyel müşteriler yaratmaya olan bağlılığımızdır. Sizin yalnızca daha iyi sıralamalar ve trafik elde etmek için ödeme yapmadığınızı biliyoruz. Öncelikli hedefimiz, gelir elde etmeniz. Bunu bilerek, işinizi her gün daha iyi seviyeye getirmeye çalışıyoruz.

Web sitesi denetim hizmetleriniz var mı?

Evet. Web sitelerinin karşılaşabileceği herhangi bir SEO eksikliğini teşhis etmek isteyen işletmelere yönelik seçeneklerimiz var. Denetimlerimiz kapsamlı ve sağlam bir temele geri dönmek için nelerin tamamlanması gerektiğine dair bir yol haritası sunmaktadır. SEO denetim hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın. Günlük görevleri yerine getirmek için şirket içi bir pazarlama ekibiniz yoksa, bir kerelik denetime karşılık aylık bir hizmet veren bir SEO hizmetine gitmenizi öneririz.

Hangi ülkeler İçin SEO hizmeti sunabilirsiniz?

Sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ve Avustralya'yı hedefleyen işletmelere hizmet veriyoruz.

Hangi yazılımları ve araçları kullanıyorsunuz?

Müşterilerimize her avantajı sağlamak için sağlam bir dizi özel SEO araçları ve bazı üçüncü taraf sistemlerini kullanıyoruz.

SEO ve PPC nasıl farklıdır?

SEO, organik arama trafiği sağlamak için arama konumlarını artırmak için bir pazarlama stratejisidir. Bu strateji geleneksel olarak Ücretli Arama ile karşılaştırıldığında zaman içinde daha iyi bir Yatırım Getirisine sahiptir. PPC'nin faydası, trafiği ve satışları çok daha erken gerçekleştirmeye başlayabilmenizdir. SEO ve PPC neredeyse her iş için gerekli internet pazarlama stratejileridir. Hangisini tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, ücretsiz danışmanlık isteyin ve Dijital Danışmanlarımızdan biri, ihtiyaçlarınıza uygun bir strateji geliştirmenize yardımcı olacaktır.

SEO ücreti ne kadardır?

Bir SEO kampanyasının maliyeti, hedeflenen anahtar kelimelere, web sitenizin geçmişine, sektöre ve hedeflerinize ulaşmak için gereken iş miktarına bağlı olarak farklılık gösterir. Her boyutta, büyük ve küçük işletmelerle çalışıyoruz ve gerçek sonuçlar veren ekonomik çözümler sunuyoruz. Dijital danışmanlarımız, sizin için kazanan bir strateji geliştirmek için ihtiyaçlarınızı değerlendirecek. Ücretsiz danışmanlık ve fiyat teklifi için bize ulaşın.

SEO Blog

Diğer Hizmetlerimize Göz Atın

Arama motorlarında ilk sırayı almaya ve kullanıcı deneyimini artırmaya ne dersiniz? Diğer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz.

UX (Kullanıcı Deneyimi)

Kullanıcı deneyimi, sitenize gelen ziyaretçilerin tüm süreçlerine yön vererek hem siteyi hem ziyaretçileri amaçlarına en kısa şekilde ulaştırmayı hedefler.

İnceleyin

SEM (Arama Motoru Pazarlaması)

SEM Arama Motoru Pazarlaması ve Sosyal Medya Pazarlaması ile birçok reklam modelini kullanabilir, özel hedeflemeler yapabilir, hedef kitlenize ulaşarak işletmenizin verimini artırabilirsiniz.

İnceleyin

Yükselmeye hazır mısınız?

INSTAGRAM
add Takip Et