SEO'ya bir de bu açıdan bakın

SEO en yenilikçi dijital pazarlama stratejisidir. Sitenizin sektörel kelimelerde üst sıralarda yer alıp daha fazla ziyaretçi ve müşteri elde etmenizi sağlayan yatırım maliyeti en düşük ve ticari geri dönüşü en yüksek dijital bir reklam stratejisidir.

SEO'nun Faydaları

Bir ayakkabı mağazanız var, en işlek caddede bile olsanız, mağaza giderlerinizin sadece 10’da biriyle E-ticaret sitenizle tam 40 katına kadar daha fazla satış yapma potansiyeliniz var.

Ayakkabı Nike Ayakkabı Adidas Ayakkabı Spor Ayakkabı Ayakkabı Modelleri Erkek Ayakkabı Puma Ayakkabı Beta Ayakkabı Bayan Ayakkabı Elle Ayakkabı
110.000
90.500
60.500
49.500
33.100
27.100
27.100
22.200
18.100
18.100

Sadece bu 10 kelimede bile 456.200 aylık arama hacmi olması ve diğer tüm ayakkabı ile ilgili kelimeleri toplayınca 1 milyonluk bir arama hacmini geçmesi, nasıl bir satış potansiyeli olduğunu çok rahat göstermektedir

SEO'nun Avantajları Nelerdir ?

SEO hizmeti Google’da sektörünüzle ilgili aramalarda daha fazla görünür olmanızı sağlayan çalışmalar ve tanıtımlar bütünüdür. Sonuca ulaşılması için gereken tüm işlemler aynı zamanda bir referans gösterme ve tavsiye etme çalışmalarıdır. Bu sebeple SEO sonucu için yapılan tüm çalışmaların tamamı aynı zamanda bir reklam ve tanıtım çalışması niteliğindedir.

SEO ile Google’da Üst Sıralarda Olmanız Ne İfade Eder ?

Kullanıcılar, yaptıkları aramalarda karşılaştıkları ilk sıradaki siteler için şunu düşünür : “Bu siteler bu işi en iyi yapan, insanlar tarafından en çok tercih edilen sitelerdir”. Google sonuçları üzerine yerleşmiş bu algı sizin zaten kendi sektörünüzdeki en iyi marka imajı çizmeniz için yeterli olacaktır.

  İnci Akü

  İnci Akü - 12 Ayda %222 Organik Büyüme

  Yaptığımız SEO çalışmalarının sonucunda 20 Aralık 2016 tarihinde 12.858 olan organik trafiği 30 Kasım 2017 itibariyle 41.385’e çıkararak toplamda yaklaşık %222 oranında trafik artışı yakaladık.

  TCHİBO

  Tchibo - SEO Non-Brand Organik Satışları %124 Arttı

  Tchibo'ya böyle bir SEO çalışması Dünya'da ilk defa Webtures tarafından uygulandı. Yapılan SEO çalışması sonucunda; ziyaretçi sayısında %122'lik artış, sipariş sayısında %108'lik artış ve SEO non-brand ciro %124'lük artış sağlandı. Dünya'da ilk defa uygulanan bu SEO tekniğini gelin birlikte inceleyelim.

Arama Motorları Kullanım Oranları

Yani ezici bir üstünlükle Google Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru durumundadır. Bu sebeple Webtures olarak biz de hem 7 yıllık deneyimle Google’ın sıralama algoritmalarına daha hakim olmamız ve Türkiye’den en çok kullanılan arama motoru olması sebebiyle çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz.

Ancak diğer arama motorları büyük ölçüde benzer bir algoritmaya sahip oldukları için, Google odaklı yapılan tüm Kurumsal SEO çalışmaları diğer arama motorlarında da faydasını göstermektedir.

SEO’nun Avantajları Nelerdir ?

 • Marka prestijini ve bilinirliliğini artırır
 • Geri dönüşü en yüksek, yani en karlı reklam yatırımıdır
 • Doğrudan ilgili hedef kitleye ulaşılmayı sağlar
 • Diğer reklam ve mağaza giderlerinden tasarruf
 • Daha fazla marka görünürlüğü
 • Anahtar kelime uyumluluğu sayesinde, daha az adwords maliyeti
Seonun avantajları

SEO Hizmeti Uygulama Süreçleri

 • Hedeflerin Belirlenmesi
 • Onsite & Keyword Analizi
 • Site Uygunluk Analizi
 • Sektör ve Rakip Analizi
 • İçerik Geliştirme Stratejileri
 • Dönüşüm Optimizasyonu
 • Link Analiz & Detox
 • Sosyal Medya Metrikleri
 • Data Analizi
 • Daha Fazla İyileştirmek
Seo Uygulama Süreçleri

Kendi SEO çalışmamı yapabilir miyim?

Elbette evet. Bunun için temelden başlayarak çeşitli içerik ve kitapları okumak, analiz araçlarını kullanarak yorumlamak gerekecektir. Bu sebeple aşağıdaki süreçleri izleyerek kendi Kurumsal SEO çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

 • Uzmanından SEO ve Sorularla SEO kitapları. 64.000 adetlik satış rakamı ile sektörün en çok satan kitabını temin ederek okuyabilir ve en detaylı bilgileri öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

SEO ve Biz?

Webtures, Türkiye'deki birbirinden deneyimli uzmanlarından oluşan kurumsal SEO ajansıdır. Yayınlarımız, kitaplarımız ve dergilerimiz, röportajlar, konferans ve sunularımızın ağırlıklı olarak SEO ve UX üzerinde olmuştur.

Burada arama sonuçları kadar uzunlukta "Neden Webtures?" içeriğine yer verebiliriz ama biz kendimizi anlatmayalım, bizi bizimle çalışan markalara sorun.

SEO ROI
(SEO YATIRIM GETİRİSİ)

Hem markaların websiteleri ve hem küçük şirketler için arama motoru optimizasyonu oldukça önemli bir yatırımdır.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak rakiplerden ayrışmak ve internette görünür olmak için en önemli yöntemdir. Peki SEO yani arama motoru optimizasyonu için yaptığınız harcamaların geri dönüşünü öğrenmek ister misiniz?

SEO ROI
 • TL
 • %
 • 1. Sıra 1. Sıra Geliri
 • 2. Sıra 2. Sıra Geliri
 • 3. Sıra 3. Sıra Geliri
 • 4. Sıra 4. Sıra Geliri
 • 5. Sıra 5. Sıra Geliri
 • 6. Sıra 6. Sıra Geliri
 • 7. Sıra 7. Sıra Geliri
 • 8. Sıra 8. Sıra Geliri
 • 9. Sıra 9. Sıra Geliri
 • 10. Sıra 10. Sıra Geliri
 1. 1. Anahtar kelimeninizin arama hacmini "buradan" ölçebilirsiniz.
 2. 2. Ürünlerinize ait bilgileri (anahtar kelimenizin arama hacmi & Ortalama Ürün Fiyatı) giriniz.
 3. 3. Dönüşüm oranı ayarlanabilir. E-Ticaret için ideal oran %2'dir.
SEO ROI Grafik

SEO ROI aracı bir anahtar kelimede veya anahtar kelime grubunda aylık arama hacmine göre olası Google pozisyonlarından siteye ne kadar ciro katkısı sağlayacağını hesaplamaktadır. Aylık aranma hacmi üzerinden Google sıralamasının tıklanma oranlarına göre web sitesine sağlayacağı trafik akışının tahmini satın alma oranına göre ortalama ürün fiyatıyla çarpılarak bulunması formülüne dayanmaktadır.

Özellikle sitelerine SEO yatırımları ve çalışmalar yaptırmak isteyen kişilerin aklındaki ilk soru "Ne Zaman Başlamalıyım?" olmaktadır. Bizler içinse bu sorunun cevabı sürekli gelişen arama motorları algoritmaları ve artan rekabet koşulları sebebiyle erkenden adım atılması gerektiğidir Sebebi ise Google ve diğer arama motorları yeni yapıdaki sitelere popüler olmadıkları için sıralamalarda şans vermemesidir. Bizler ise sitenizi Popüler hale getirerek arama motorlarındaki prestijini önemli bir seviyeye ulaştıracağız.

Haftalık temalarla değişen içeriğe rağmen yıllık plana göre iki ay önceden başlatılan özel çalışmalarla sağlanan başarı bizim açımızdan oldukça değerlidir. Temayı yayına aldıktan kısa bir süre sonra ilk sıralarda yerimizi almayı başardık.
Bilsev Çatal
Bilsev Çatal
E-Commerce Manager - Tchibo
Ziyaret ettiğimiz ofislerindeki çalışma disiplini ve iş ciddiyetine bizzat şahit olduğumuz için bu konuda arayış içinde olanlara içtenlikle tavsiye edebilirim. Bütün kalbimizle başarılarınızın devamını dileriz :)
Yusuf Balcı
Yusuf Balcı
Dijital Pazarlama Müdürü - Engince
Yapılan site içi ve site dışı kaliteli SEO çalışmaları ile kısa sürede sıralamalarımız yükselmeye başladı. Webtures ile ilerleyen günlerde hedeflerimize ulaşacağımızı inanıyoruz.
Serkan İpektepe
Serkan İpektepe
Genel Koordinatör - Ereyon

SEO Blog

Diğer Hizmetlerimize Göz Atın

Arama motorlarında ilk sırayı almaya ve kullanıcı deneyimini artırmaya ne dersiniz? Diğer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz.

UX (Kullanıcı Deneyimi)

Kullanıcı deneyimi, sitenize gelen ziyaretçilerin tüm süreçlerine yön vererek hem siteyi hem ziyaretçileri amaçlarına en kısa şekilde ulaştırmayı hedefler.

İnceleyin

SEM (Arama Motoru Pazarlaması)

SEM Arama Motoru Pazarlaması ve Sosyal Medya Pazarlaması ile birçok reklam modelini kullanabilir, özel hedeflemeler yapabilir, hedef kitlenize ulaşarak işletmenizin verimini artırabilirsiniz.

İnceleyin

Yükselmeye hazır mısınız?

INSTAGRAM
add Takip Et