Webmaster Tools ( Search Console ) E-Kitabı Neleri İçeriyor ?

 • Arama Trafiği

  Web sitenize gelen ziyaretçilerin hangi kelimelerden geldiğini ve bu kelimeler üzerinden aldığınız trafiği görebildiğiniz alandır.

 • HTML Geliştirmeleri

  Uzun yada kısa meta açıklamaları ve başlık bölümleri hakkında detaylı bilgi alabildiğiniz alandır. SEO kriterleri açısından Html Geliştirmeleri bölümünde web sitesine ait çok fazla hata bulunmamalıdır.

 • Tarama Hataları

  Web sitesine ait 404,500 ve diğer tarama hatalarının olduğu bölümdür. SEO açısından tarama hatalarının fazla olması risk teşkil etmektedir.

 • Sıkça Karşılaşılan Webmaster Tools Hataları

  Google gibi getir özelliğinin web sayfaları için hızlı indeks aldırdığı bilinir fakat bu özelliğin aşırı kullanımı Google botlarının sitelerin tarama sağlığını olumsuz yönde etkilediği çok fazla kişi tarafından bilinmez. Bu rehber kitap size Search Console hakkında çok fazla bilinmeyenleri öğretmek amacıyla hazırlanmıştır.

Search Console

Webmaster Tools E-Kitabı

Türkiye’nin Lider SEO Ajansından Muhteşem Bir Kaynak!

Webmaster Tools yani yeni adıyla Search Console paneli hakkında SEO ya da web tasarım ile ilgilenen herkesin hemen hemen biraz bilgisi vardır. Peki ya bu paneldeki araçları kullanmayı ne kadar iyi biliyorsunuz?

Webtures’te SEO Uzmanı olarak çalışan Atalay Sıdar tarafından hazırlanan Search Console rehberi bu anlamda size yol haritası olacak niteliktedir. Google ve Web Masterlar arasındaki iletişimin sağlandığı en büyük platform olan Webmaster Tools rehberi tüm internet kullanıcılarının web sitelerinde yaşadıkları problemleri çözmek adına uzun süren çabalar sonucunda hazırlanmıştır. Bu kitap, Web dünyasını meydana getiren temel dilleri ve teknikleri profesyonel düzeyde anlatan benzersiz bir kaynaktır.

Milenyum çağı ile birlikte hayatımıza yerleşen web dünyasını daha yakından tanımak ve iyi bir Web Master olmak isteyen herkesin okuması gereken bu kitapta teknoloji dünyasının en karanlık kavramlarından birisi olan web âleminin tüm inceliklerini okuyucularına yansıtmaktadır.

Kitap içerisinde; tarama hatalarının ne anlama geldiğini ve bu hatalardan nasıl kurtulabileceğinizi, web siteniz ile ilgili manuel spam olup olmadığını ve tüm güvenlik zafiyetlerinin kontrolünü, hızlı indeks ve Google gibi getir özelliğinin detaylarını ve daha birçok aracın nasıl kullanıldığını detayları ile öğrenebileceksiniz.